| Roxxy19 a întrebat:

Visez frecvent moartea mamei mele care e deja moarta. Ce inseamna?

15 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Inseamna ca inca nu te-ai "impacat" cu aceasta intamplare nefericita, probabil vei fi "bantuita" toata viata de acest eveniment tragic. Eu inca sufar la fel ca acum sase ani cand mi-am pierdut mama. Tin minte ca mama suferea la fel si dupa douazeci de ani de la decesul bunicii mele, totul tine de cat de mult iti iubeai mama.

| DorelSudoru a răspuns:

Te gandesti la ea

| misu a răspuns:

Da cateva zile ceva de pomana...

| IoanaAndrei a răspuns:

Inseamna ca nu ai trecut inca peste acest tragic eveniment. Nu iti face griji, ea e acolo sus si stie ca o iubesti si te iubeste si ea.

| inna a răspuns:

Probabil iti este dor de ea.Mergi la mormantul ei si aprinde o lumanare, te va ajuta.

| kiki a răspuns:

Inseamna ca ai avut un soc emotional extraordinar de mare cand a murit.si este ceva firesc. dar, probabil nu ai depasit acest moment dureros.si il vei depasi destul de greu.tot ceva normal.incearca sa nu te gandesti la moartea ei ca si la ceva rau, binenteles nu este un lucru bun si este chiar o tragedie si o mare durere. dar sa te gandesti ca ea este bine.pe de alta parte este evident ca iti este foarte dor de ea si ai nevoie de iubire si de afectiune. sper din suflet sa si primesti.incearca sa te incarci cu ganduri bune, frumoase, energie pozitiva.iti doresc multa sanatate si fericire in viata.si sa nu te aud spunand ca fericita nu vei mai fi, pentru ca vei fi, vei fi de 100 de ori mai fericita tocmai ca ai trecut prin asemenea durere. ea este acolo si va avea grija de tine. tu trebuie doar sa o faci sa fie linistita, sa se odihneasca in pace. Dumnezeu sa o ierte.

| educatie2021 a răspuns:

Subconstientul este strans legat d trairile noastre sufletesti. Cand visam sunconstientul nostru lucreaza. Cand visame de fapt o dovada a faptului ca el nu doarme... proceseaza anumite trairi si evenimente p care lea intalnit dea lungu vietii tale. probabil moartea mamei tale tea marcat mai profund decat crezi iar el reactioneaza

| marius577 a răspuns:

Vrea sa iti transmita ceva cred.

| thevampirediariesfever a răspuns:

Pana am citit doar jumatate din intrebare, pana la,, deja'', m-ai induiosat.Visul tau inseamna ca inca este in sufletul tau, ca inca nu ai putut sa treci peste acest incident groaznic.Nu stiu ce sa zic, nu sunt expert, dar eu cred ca tu ai iubit-o foarte mult si ca ai fost mai apropiata de mama decat de tata, bunica sau altcineva din familie.Depinde cat a trecut de cand a decedat, poate ca ranile din sufletul tau nu s-au vindecat inca si ai cu siguranta nevoie de ajutor. Vorbeste cu un parinte sau mergi la biserica, roaga-te pentru mama ta si vorbeste cu preotul despre lucrurile astea.Nu stiu, daca tu crezi in lucruri,, supranaturale''(nu rad de tine deoarece si eu cred), apeleaza la un medium sau ceva, dar mai toti oamenii astia au interesul banilor, nu sa ajute niste biete suflete.Incearca sa-ti amintesti de momentele frumoase cu ea, sa ai hobby-uri si sa citesti carti de specialitate.

| AnDy12 a răspuns:

Inseamna ca inca o iubesti si visezi intruna la ea sau poate te gandesti mereu la ea si ti se reflecteaza urat in vise!

| ByoEdyy a răspuns:

Ar trebui sa intrebi un parinte! Eu iti recomand sa vezi filmu Premonition (2007)!

| alexmw_2532 a răspuns:

Am auzit ca daca visezi morti e bine si nu stiu ce sa zic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Roaga-te lui Dumnezeu ( doar tu pentru tine), cerand un viitor plin de fericire, prieteni si tot ce mai vrei. Pe scurt : gandeste- te la viitor!
Dumnezeu sa te ajute!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa stii ca si mie mi-a murit mama chiar cu cateva zile inainte sa implinesc 7 ani si acum am 12 ani dar tot ma mai gandesc la ultimul ei drum si cand o fac imi vine sa plang cand imi amintesc cum ma lua in brate. Oricum singurul remediu dupa mine este acela pe care il gasesti in prietenii adevarati care te iubesc cu adevarat pentru ceea ce esti nu pentru cine esti tu si vei vedea ca daca iti impartasesti sentimentele cu acea persoana la care tii iti va fi mult mai usor chiar daca nu iti va trece complet.Mereu o vei iubi caci ea ti-a dat viata si ar fi o cruzime la adresa ei daca tu ai uita-o sau ai vorbi-o de rau. Oricum ea te vegheaza cu siguranta din ceruri si are grija in continuare de tine ca atunci cand traia asa ca fruntea sus, te rog, stiu ce inseamna.

| Power_Alma_1994 a răspuns:

Dupa moartea mamei din 2005 in urmatorii ani am visat-o vie si pe ea si pe tata, si imi vorbeau in vise, mi-au transmis multe mesaje, am inteles ca sunt bine, si apoi o vreme nu i-am mai visat, apoi prin 2012 la inceputul anului am visat iar cu mama care era vie si care a fost moarta in vis dar reanviase. Imi spunea ca s-a intalnit cu tata, ca ea era vie, dar a fost grabita moartea sau cam asa ceva, in fine de atunci nu am mai visat cu ei nimic, pana aseara, cand am visat o iar pe mama care era in sicriu, si incerca sa mi vorbeasca, era vie in sicriu, si avea gura cusuta, dar ea voia sa mi vorbeasca si eu ma straduiam sa inteleg ce spune, mi-a zis de fratii mei care s-au adunat cu familiile lor in casa parinteasca fara mine si au inceput sa si imparta bunurile, si ca ea era vie si vedea asta. deci cumva ca ea stia ca ei vor ca ea sa moara. destul de ciudat si nu inteleg de ce doar eu o visez si imi vorbeste. si e adevarat ca dupa ce a cazut la pat eu nu am putut merge la casa parinteasca decat foarte rar, ca eram cu o situatie foarte grea, si cand am mers odata era cam pustiu pe acolo si o sora a zis ca tata a vandut tot. deci e posibil ca ei au facut o si au dat vina pe tata? si inca o chestie ciudata am avut acum cativa ani un numar de mobil care s-a ars anul trecut, mi-am cumparat o noua cartela si aceea am aruncat o. si mi s-a intamplat sa ma sune propriul meu numar vechi deja de cateva ori, dar suna si mi apare pe telefon ME, si suna suna, am raspuns de doua ori si nu se auzea nimic...nu stiu ce pote sa fie.