| lakrymotsa a întrebat:

Ce inseamna daca visez moartea? Are legatura cu sanatatea mea? Va rog daca stiti ceva spuneti-mi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| GaGaholicLittleMonster a răspuns:

Daca visezi moartea cuiva, inseamna ca i-a murit moartea! :p Adica nu o sa mai moara! Este foarte bine cand visezi moartea! Nu are legatura cu sanatatea deloc!winkingfundita!>>?

4 răspunsuri:
| Afdsa a răspuns:

Bună,iniţial ţi-aş răspunde cu ideea că sunt doar superstiţii dar...semnificaţia cică nu este una de rău, din contra vei trăi mai mult.Tot superstiţii sunt, deci nu are nici o legătură cu sănătatea ta, stai liniştită!

| AndreiP98 a răspuns:

Nu...Visele se formeaza din amintiri puse laolalta...

| Gumitzza5 a răspuns:

Nup...A fost un vis, toti visam moartea. Dar uneori poate nu te agraveaza pe tine daca o visezi, ci pe cineva drag(asa se mai zice). Poate o cunostinta da ta are probleme grave de sanatate si...sad. E doar o superstitiehappy

| MasterGoldX a răspuns:

Nu intotdeauna, in vis, moartea este semn rau. te afli intr-o stare de tensiune nervoasa si esti pesimist. a-ti visa proria moarte e semn de sanatate si prosperitate in afaceri, dar mai poate prevesti si o intalnire cu o persoana de demult; http://godessdiana88sex1.blogspot.com/......catie.html