| Pnin a întrebat:

Viteza de citire spune ceva despre inteligenta unui om?

13 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Viteza de citire se antreneaza la fel ca ridicatul greutatilor. Nu zice cat de inteligent e omul dar iti zice daca ii place sa citeasca sau nu.

| RAY a răspuns:

Nu,viteza de înțelegere și de interpretarea textului are legătură cu inteligenta

| doctorandus a răspuns:

Nu, textele grele le citesc extrem de lent, deși sunt membru Mensa.

| Catrice a răspuns:

Dacă citește o pagina un 2s si nu retine nimic....cam nu.

| Mădă0611 a răspuns:

Nu, e doar exersare.

| Nirvanaaa a răspuns:

Depinde și cât înțelege din ce a citit. Ca degeaba citește repede dacă nu face la fel de rapid și conexiunile.

| Vântulalb a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. E ager la minte.

| TheStrategist a răspuns:

Depinde. Dacă un om citește repede și nu reține nimic degeaba citește repede, dacă în schimb citește repede și reține ce scrie acolo e clar un om destul de inteligent. Iar dacă cineva citește mai lent poate fi din cauză că nu a citit prea mult, nu neapărat că nu este inteligent.

Răspuns utilizator avertizat
| AlienGod a răspuns:

Nu neapărat.

| Arca333 a răspuns:

Nu, oricine poate invata se citeasca rapid. Eu de exemplu citesc destul de incet in romana si rapid in engleza.

| Vankazer a răspuns:

Da normal