| anonim_4396 a întrebat:

Voi credeti ca exista extraterestii sau cel putin alta viata in univers..eu cred 100%

35 răspunsuri:
| WhatheWow a răspuns (pentru Inferno):

Eu nu pariez pe nimic, vreau doar dovezi care sa puna baza credintei mele in anumite lucruri. Stii de ce urasc matematica? Pentru ca da raspunsuri unor intrebari care nu au legatura cu ea. Daca un om, foarte cunoscut, cu un IQ de 174 face o formula matematica prin care dovedeste ca tot ceea ce se scrie in Biblie e adevarat, ca exista Rai si Iad, trebuie sa-l cred? Sint multi care cred ca sintem vizitati de extraterestri, ca aselenizarea a fost doar un trucaj, ca Einstein a descoperit o cale de a calatorii in timp dar a distrus dovezile si pot sa-ti mai dau sute si chiar mii de astfel de exemple dar asta tine de ratiunea pe care o ai si ti-ai cultivat-o cu astfel de lucruri. E adevarat ca probabilitatea sa existe viata undeva, acolo, insa e doar o probabilitate matematica si pentru mine asa ramine pina la confirmarea ei cu dovezi reale. Asta e una dintre cauzele pentru care nu cred ca exista Dumnezeu, fantome, magie, calatorii in timp,. Sintem noi, aici pe pamint si nimic altceva deocamdata.

| RAY a răspuns:

Posibil ca da

| Kay1 a răspuns:

Si eu cred.

| Giuvaer a răspuns:

"Eu cred că demoni babilonieni le bagă pe gât la pământeni marţieni şi glingonieni."

| SweetyღGirl a răspuns:

Poate nu s-a dovedit existenta omuletilor verzi, dar forme de viata simple trebuie sa existe.Pe europa, satelitul glaciar al lui jupiter s-a gasit un lac subteran in care ar putea exista fosile sau bacterii.