| Seroquel a întrebat:

Pariati ca exista viata extraterestra prin Univers sau nu? Ce credeti?

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Probalitatea e foarte mare, personal cred ca da

| T0T a răspuns:

Nu pot fi sigur de nimic până nu mi se dovedește.

| AC4S4 a răspuns:

Eu nu cred ca exista, nu neaparat din lipsa de dovezi, ci din alte motive.
Imi place ca sunt oameni care nu cred intr-un Creator pentru ca nu au dovezi palpabile, dar cand vine vorba de viata extraterestra afirma tare ca exista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista cu siguranta, trebuie sa fii idiot sau lipsit total de informatie sa crezi ca suntem singura civilizatie din univers.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranţă

| cezar003 a răspuns:

Pana unde a ajuns NASA nu s-a descoperit fie este tabu. Cert este se raspandeste doar propaganda fara dovezi, insa in tot universul fara indoiala exista si alte forme de viata

| T2LS a răspuns:

Conform teoriei relativității restrânse al lui Einstein, poate fi dovedit și atestat faptul că Universul este în continuă expansiune. Probabilitățile sunt foarte mari. Momentan nu s- a descoperit nimic, când se va face fi sigur că se va afla la nivel global. Până atunci, răspunsul rămâne nu.

| Crush247 a răspuns:

Cu siguranta.
Nu imi vine a crede ca suntem noi singurele vietuitoare in tot spatiul infinit.
Poate deja s-au descoperit dar nu se anunta ori nu am ajuns noi atat de departe.

| DenisaSM a răspuns:

Avand in vedere ca universul este gigantic, este aproape imposibil ca noi sa fim singurele creaturi din univers. Probabil exista un sistem asemanator sistemului nostru solar cu aceleasi conditii de gazduire a vietii. In plus, extraterestrii nu trebuie neaparat sa fie evoluati din punct de vedere anatomic, pot sa fie pur si simplu niste mici celule aflate pe alta planeta.