| Cathy_1290 a întrebat:

Voi credeti ca va fi sfirsitul lumii? Cind?

Răspuns Câştigător
| elamit a răspuns:

Nu cred, numai dumnezeu stie ce va face cu noi omenirea.

32 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Eu cred in Apocalipsa dupa Ioan din Biblie.Eu cred in ce spune Hristos si Dumnezeu. Sfarsitul lumii nu il stie nimeni decat Dumnezeu, el ne va lua prin surprindere. Sfarsitul lumii va avea multe semne, citeste Biblia.Eu cred cu tarie acest lucru.

| Arthur a răspuns:

Orice început are şi un sfârşit, numai Dumnezeu ştie când, dar după profeţii se apropie. A mai rămas de reconstruit doar Templul lui Dumnezeu din Ierusalim.

| Flav a răspuns:

Dupa moartea mea.

| Razvan a răspuns:

Nu cred in asa ceva. Sfarsitul e departe, mult prea departehee hee

| danut a răspuns:

Sigur ca da, in curand. Cat de curand doar Dumnezeu stie.

| MariuZ a răspuns:

Toate lucrurile au un sfarsit...

| yumeee a răspuns:

Sincer oricât de absurd mi se părea la început faza cu 2012, acum încep să conştientizez. Evident, nu că în 2012 o să murim, dar va veni şi sfârşitul acela. Adică gândeşte-te, pe vremea părinţilor noştrii, iarna începea in noiembrie şi se termina în martie, şi era zăpada de la început la sfârşit, primăvara era cu temperaturi normale, vara nu trecea de 25 de grade (cel puţin nu aici in bv),. acum a nins in octombrie un pic, în a 2a zi de Crăciun era vreme de pantaloni scurţi aproape, acum primăvara fuseseră într-o seara -10 grade şi a doua zi 20.
Cutremurele, bolile care se înmulţesc incredibil,.
Mă rog asta e viziunea pesimistă. Dar eu sunt pesimistă. laughing

| ICanLoveYou a răspuns:

Sfarsitul lumi va veni cand o sa vrea Dumnezeu nimeni nu stie data exacta. oricum asta nu este un lucru rau.atunci cand va veni Dumnezeu va fi o lume noua... o sa fie niste semne de exemplu o sa vina un Anticris pe pamant, templul din Ierusalim va fi refacut, o sa se arate o cruce pe cer, vor pleca pe apa niste icoane etc. sper ca ti-am fost de folos :*

| Aicilef a răspuns:

Va fi dar nu stiu exact cand. oricum peste putin timp.catzi ani credwinking

| darrio2007 a răspuns:

Nu se stie niciodata. Dar se vorbeste ceva de 2012.

| nobody_9468 a răspuns:

Depinde de la persoana la persoanatongue
Pentru mine sfarsitul lumii este cand raman fara bani sau cand ma despart de iubit, cand ma cert cu prietenele mele.Fiecare cu sfarsitul lui! Ideea e ca e bine sa-ti traiesti viata cum poti mai bine!

Bafta.

| Anecherry a răspuns:

Orice are un inceput, sigur are si un sfarsit; cand va fi acesta nu stiu sa-ti raspundhappy.

| Ana-Maria94 a răspuns:

Nici nu stiu ce sa mai cred, la inceput am crezut apoi nu, dar am vazut acum cateva zile la televizor ca la unii din strainatate li sa arat Fecioara cu Pruncul in brate pe marginea de la cada, la unu necuratul in cumporul cu microunde, dar aceste semne vin de undeva si u cred ca e de bine, Acum cum vrea Cel de sus.cica prin 2012.

| Fiction a răspuns:

Sfarsit al lumii...se spune ca va fi in 2012 dar mi se pare imposibil

| Dizzydizz a răspuns:

3564574664:X
at:X

| liveincolors a răspuns:

Cu siguranta va fi candva sfarsitul lumii. Cand, numai Dumnezeu stie.

| мαria a răspuns:

Daca as fii Dumnezeu ti-as spune cand este sfarsitul lumii. Da normal ca, cred ca va veni o zi in care va sosii sfarsitul lumii.
Asa ca nu te mai gandii cand este ci pregateste-te pentru elwinking

| AiDa_5611 a răspuns:

Va fi, insa nimeni nu stie cand.Asta se invata la ora de religie.Nici un om nu va stii asta niciodata.

| fobie de mate a răspuns:

Da, o sa fie.Cand,nu se stie, pentru ca nici macar Iisus nu stie cand va fi, doar D-zeu.

| Flavius_6134 a răspuns:

Cand rusii si americanii apasa pe butonu' rosu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se stie cu exactitate cand o sa fiehee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un sfirsit va fi cu siguranta. Daca omenirea nu se autodistruge pina atunci (asa cum da semne ca are de gind), atunci poate sa cada un meteorit care sa stearga viata de pe fata pamintului, sau poate fi orice alt cataclism care sa faca lucrul asta. Finalmente, daca scapam de toate astea, peste citeva miliarde de ani soarele isi va da ultima suflare. Asta inseamna ca-si va inghiti sistemul planetar (deci inclusiv pamintul) si chiar daca nu ar fi asa, in lipsa energiei venite de la el, vax viata. Well, sa zicem ca scapam si de asta, poate reusim sa colonizam alte planete din alte sisteme solare pina atunci. Dar... eu zic sa nu ne facem sperante, avind in vedere cum decurg lucrurile actualmentehee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu, dar sper sa ii prinda in baie pe toti astia cu 2012, sa nu moara flamanzi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, cu siguranta va fi si un sfarsit.Cand nu stie nimeni decat Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu putem spune nici Da nici Nu si categoric daca da nu stie nimeni cand. Dumnezeu ne-a creeat si tot El ne va distruge cand va dori.Nu te speria! Dumnezeu ne iubeste pe toti intr-o anumita masura dupa gravitatea faptelor noatre.Si daca Acesta va dori ca noi sa nu mai existam, atunci ne va face un sfarsit rapid astfel incat noi sa nu suferim. Daca o sa Faca asa ceva vreodata nu va fi pentru ca vrea El, va fi pentru ca trebuie si pentru ca e mai bine. Oamenii cu adevarat credinciosi vor merge in imparatia Lui si il vor ajuta sa faca o viata mai buna pentru cei de acolo si sa-l invinga pe cel rau care a fost creat tot de Acesta. Dumnezeu ne iubeste pe toti si nu trebuie sa uitam niciodata asta!

| Roxii a răspuns:

Numai d-zeu stie, iar oamenii dau cu presupusu

| stefannn a răspuns:

Atunci cand credem noi ca este sfarsitul lumii defat vom evolua... Mai bine ai citi Codul lui Zamolxe de Pavel Corut.

| stefannn a răspuns:

Si in 2012 vom evolua.

| russiangirl_2817 a răspuns:

Da, categric va fi si sfarsitul lumii odata si odata, dar nu in 2012dc la asta te refereai, e o aberatie fara logica(parerea mea)