| kurtisnotdead a întrebat:

Voi credeti in sfarsitul lumii? Mie imi este c-am frica.

Răspuns Câştigător
| raluca0306 a răspuns:

Eu nu cred, adica poate va fi candva peste muuuulti ani. sfarsitul lumii trebuia sa fie in anul 2000, si uite ca nu a fost, acum zice ca va fi in 2012.acum o sa asteptam si o sa vedem, dar eu nu prea cred.happy,, vom trai si vom vedea''.happy

22 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Nu! Vreau sa cred intr-un nou inceput.

| AvalohAlyn a răspuns:

Sfarsitul lumii doar Dumnezeu stie cand va fi.In Sf.Scriptura se zice ca nici Fiul,nici profetii,nimeni decat Tatal, Dumnezeu stie cand va veni sfarsitul lumii iar ziua aceea va veni ca un fulger, ii va lua pe nepregatite pe multi.De aceea trebuie sa ne pregatim moral si spiritual.
Cat despre teoriile oamenilor nu cred.Un eveniment atat de important si mare ca Apocalipsa, sfarsitul lumii nu poate fi prevestit de oameni.Asta cred eu.
Numai bine

| Flav a răspuns:

Un fleac. Cand trece, sa ma anuntati si pe mine.

| NoChanceForUs a răspuns:

C-a c-am frica m-i-e m-ie c-a v-oi nu v-eti mur-i.

| DorelSudoru a răspuns:

laughing Te strsezi cam mult...invata sa nu-ti fie frica de moarte...este singura solutie iar eu cred ca nu va veni un sfarsit al lunii si nici ca a mai avut loc o apocalipsa

| ania a răspuns:

Da, poate sa vina oricand nu iau neaparat in serios pe cei ce dau date exacte.Ma rog de multe ori:Iisuse daca Tu i- ai promis talharului care nici macar n-a apucat sa mai faca ceva bun dupa ce ti-a cerut sa-ti aduci aminte si de el in imparatia ta ca va fi cu tine, asa vin si eu la Tine fara vreo incredere ca merit ceva, cred doar ca Tu ai facut suficient ca sa ma primesti si pe mine.

| mgtow a răspuns:

Nu se stie, mai asteptam sa vedem ce se va intampla in ziua respectiva.

| Aliutza a răspuns:

Cred in sfarsitul lumii. Dar cred ca oamenii vor aduce sfarsitul lumii, prin tehnologie, industrializare excesiva, poluare. Calamitatile astea, precum cutremurele sau inundatiile, distrug planeta, incetul cu incetul. La un moment dat, n`o sa mai aiba ce sa distruga, si atunci va fi sfarsitul. Asta cred eu.

Asta daca nu se pune in aplicare planul ala cu CIP`urile implantate in corpul uman.
Cateodata si eu ma tem, pentru ca multe dintre semnele apocalipsei se gasesc deja printre noi, pe unele poti sa le observi cu ochiul liber.
Insa nu cred ca sfarsitul va veni in 2012, asa cum anunta astia pe la tv si prin ziare si reviste. Calendarul maiasilor se termina, intr`adevar, in 2012, dar de ce ar fi facut maiasii un calendar care sa tina pana la sfarsitul timpului? Au facut si ei un calendar pana la data la care s`au plictisit. Si asa e destul de mare, din vremea lor pana in 2012.
Pana una alta, vezi`ti in continuare de problemele tale, de viata ta, asa cum fac si eu. Daca vom prinde sfarsitul lumii, vom intra in istorie.
Bafta!

| ღdiaღ a răspuns:

Deci D-zeu a creat tot ce ne inconjoara(soarele,luna, planetele, planeta pamant)el nu va lasa ca pamantul sa fie distrus(daca el la creat de ce si-ar distruge creatia)Te asigu ca nu va veni niciodata sfarsitul lumii.Cred ca ai auzit de asteroidul ala care se zice ca va distruge pamantul, dar la stiri au anunta ca va ocoli ca prin minune pamantul, asta e puterea lu D-zeu.Fi linistita si bucurate de viata!

| GhAgHiChAdEbUzZzUnAr a răspuns:

Mmm nu stiu nu prea cred...si daca ar fi sa fie tot nu imi e frica...in 2012 faq 18 ani c noroq p capoo meoo sa mor majoralaughing)rolling on the floor))

| braileanu a răspuns:

Linisteste-te! In primul rand nai de ce sa te temi pentru ca la toti va fi sfarsitul lumii, in al doilea rand chiar daca va fi peste 100-200 ani cand tu nu vei mai trai tot vei muri, chiar daca va fi pana atunci sau nu
Daca e sfarsitul lumii nu inseamna ca s-a terminat tot, fiindca dupa sfarsit va fi un nou pamant.Nu zic asta din minte pentru ca scrie in Biblie Funda?hee hee

| SockyQ a răspuns:

Mie nu mi-e frica ca voi muri, mi-e frica ca rămân alții-n viata.

| Foca a răspuns:

Salut. Sincer si mie imi estehee hee dar stau sa ma gandesc, Daca Dumnezeu vrea asta si crede ca e mai bine pentru noi, Asta va fi. happy
Succes.
Ciaowinking

| MikiPiki a răspuns:

Mie mai frica de chimie decat de sfarsitul lumi

| RainboyDash a răspuns:

Da va veni... poate ca voi merge in cer si voi deveni un inger

| 3my098 a răspuns:

Sfarsitul lumii va fi cand dumnezeu va considera ca este timpul.

| MeDeEa14DeEa a răspuns:

Da,eu cred pentru ca este prezis in Biblie si atunci sigur va veni insa nu stie nimeni cand.Preocuparea noastra trebuie sa fie : sa facem,, acum'' voia lui Dumnezeu asa cum ii place.Si in plus nu ar trebui sa face speculatii.Nu-si au rostul...

| aLeXuTzAXoXo a răspuns:

Nimeni nu stie cand va fi asa s-a spus si in 2000 ca va veni si asa se spune si acum dar doar El stie te sfatuiesc sa nu crezi in toate bazaconiile. pwppwp

| Shann a răspuns:

Lol crezi in prostiile alea? Daca cineva de la televizor zice ca maine ies demoni din pamant crezi?laughingrolling on the floorlaughing

| kurtisnotdead explică:

Multumesc mult pentru raspunsuribig grin kiss

| kurtisnotdead explică:

Dar mie tot mi-e frica

| kurtisnotdead explică:

Dar tot imi este frica