| DrugFree a întrebat:

Voi cu va imaginati viitorul?

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Din pacate mi-l imaginez ca fiind unul cu oameni mult mai rai, mai avari, mai neiubitori, mai modernizati si mai evoluati negativ.Nu vad un viitor indepartat pentru omenire fiindca el nu exista, nu cred ca mai dureaza mult existenta planetei dar nu cred in 2012.
Oricum:cu mult modernism si rautate

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu trăiesc cu amintirea viitorului și nici cu frica trecutului!
Pa, pa.

| AmandytaErhan a răspuns:

Organele umane se pot face din elastic ieftin si se vand la chioscuri. si oamenii au in creere aparate cu care pot conversa unii cu altii mental. cred ca e un viitor...straniu, nu?

| phoenix_1016 a răspuns:

-din perspectiva zilei de azi: viitorul nu mai are nici o treaba cu noi;
-din perspectiva zilei de maine: depinde cat de mult ne transformam azi in bine...

| BYAAA_5532 a răspuns:

Departe de Romania.clar

| mihaela0205 a răspuns:

Asa cum ar trebui sa fie. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viitorul meu? Multumita de alegerile facute, fara remuscari, fara priviri in trecut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer cred ca viitorul va fi barbar fata de mediu si in caz ca nu ati obs avem nevoie de aer sa traim dar se pare ca unii nu au obs, iar daca pe viitor vor fi oameni la fel de inteligenti vom muri. Mie imi place sa stau la casa de la tara a matusii stand sub un copac si privind pasarelele

| RockOut4ever a răspuns:

Viitorul? Hmmm... Pai in viitor am de gand sa ma reprofilez din nou. funda?

| S3LeNa a răspuns:

O lume plina de masinarii zburatoare, roboti, Ca in S. F-urile lui Asimov.Viitorul indepartat; il vad ca fiind sfarsitul lumii. Un fel de incercare colectiva de a repara raul facut planetei...adica, dupa ce o sa-si bata joc de el si de planeta in stil barbar de n-o sa mai ramana decat 10% din natura, omul isi va da seama de raul facut si o sa incerce sa repare greseala. Probabil va fi un fiasco. Zimbesc si-mi aduc aminte ce ne spunea bunica despre viitor, cum le explica preotul in 1899.In cer o sa zboare pasari din fier, pe strada carutele vor alerga fara cai?!?!?!
Cerul va fi plin de sarme, iar oamenii isi vor pierde mintile si vor dansa fara haine pe ei...
Era o scena de groaza cum ne-a explicat si ne rugam la bunul Dumnezeu sa ne fereasca de asa ceva sa nu se intimple
vre-odata; eu stiu un lucru sigur, cam peste 5 miliarde de ani o sa ne ducem pe p...laneta aia pe care am stabilit-o ca fiind noua noastra casa. (soarele va muri etc...)