| Fineness a întrebat:

Voi cum definiti prostia? Cel mai surprinzator raspuns are funda!

Răspuns Câştigător
| Leocerba a răspuns:

Prostia este ca un organ genital.
Cand poti sa te folosesti de ea, ai satisfacții personale.Cand,insa,o arati in stanga si-n dreapta,incepi sa ai probleme, domne`, ca lumea-i cam pizmașă.

27 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Exact ca mine, poti sa faci si unitate de masura, adica nu mai spui "bă da prost esti ci bă da Hombre esti", funda.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hombre):

Avand in vedere ca numele tau este spaniolescul pentru ''om'', pe undeva, s-ar putea sa ai dreptate.

| harciog a răspuns (pentru Hombre):

Bai dom'Hombre, ce naibii s-a dat startul la marea dobitoceala de userul anului, de tot ceri fundoaca?

| Vizitiul a răspuns:

Prostia e precum iubirea. Te lasa fara cuvinte (implicit fara definitie).

| harciog a răspuns (pentru Vizitiul):

Nu te supara, vorbesti din experienta?

| Vizitiul a răspuns (pentru harciog):

Cam da! Am simtit prostia si iubirea pe pielea mea, dar in circumstante diferite. Nu te supara, intrebi din experienta?

| harciog a răspuns (pentru Vizitiul):

Categoric,imi caut cunostinte cu aceeasi pregatire experimentala.Sa ne plingem de mila unii altora.Te bagi?

| Vizitiul a răspuns (pentru harciog):

Sunt ca si bagat. Astept sa puna cineva capacul...

Apache
| Apache a răspuns:

Prostia=parte a mentalitatii omului.si nu poti scapa de ea
Nu se poate sa traim intr-o lume in care toti facem numai alegerile bune ...in care toti suntem inteligenti, si in care toti suntem implicit fericiti
Ar fi o lume in care am fi toti perfecti * cel putin intelectual*...iar perfectiunea intruchipata nu exista niciodata
Daca toti am fi la fel. atunci cum de ne-am mai diferentia unii de ceilalti?
Care ar mai fi rostul? parca te-ai uita in oglinda toata ziua si ai vedea aceeasi gandire ca a ta
si asta.nu e perfectiune.
Orice e bun in doze mici ...prostie,nebunie,sarcasm,tupeu.etc
sa nu ai deloc e mai grav...

| harciog a răspuns:

Ma uit in mine si nu mai este nevoie de nici o definitie.

| Rapplex a răspuns:

Prostia=un alt zeu care are multi adeptiwinking

| DBlack a răspuns:

Poti gasi pe net foarte multe citate despre prostie. happy eu il prefer pe acela al lui Einstein : 2 lucruri sunt infinite, universul si prostia umana, dar ma indoiesc de primul.

| Ezyo a răspuns:

"Genialitatea poate avea limitarile sale, dar prostia nu are acest handicap."

| Bya132 a răspuns:

România.

| Rush a răspuns:

Originala

| ROB3RT89 a răspuns:

Prostia e o modalitate suptila de a gandi si pe care nici un destept nu reuseste s-o inteleaga! Toti avem o doza prostie in noi, doar ca la alti se manifesta peste limite.

| ROB3RT89 a răspuns:

Pentru cine a votat raspunsul meu ca fiind "nefolositor"te regasesti cumva in ultima fraza?! Spune-ti parerea, nu mai vota din lipsa de ocupatie.

| DeathTheKid a răspuns:

Fiecare om e prost in felul lui...nu exista om care sa nu fie prost sau om care sa nu aiba un gram de inteligenta.in concluzie prostia este o maladie de care suferim toti, mai mult sau mai putinwinking

| Anonymus3000 a răspuns:

Prostiea=om

| 이벨 a răspuns:

"PROSTÍE, prostii, s. f. 1. Starea celui lipsit de inteligență sau de învățătură, starea omului prost; (concr.) faptă, comportare, vorbă care denotă o astfel de stare. 2. Vorbă, faptă sau lucru lipsite de seriozitate, de importanță; fleac; absurditate, inepție. – Prost + suf. -ie. "
laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Habar n-am.
(Ei, ce zici, fu destul de original, cuprinzator si surprinzator?)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prostia nu e o boala, prostia este o conditie a creierului, prostia reprezinta un coeficient de inteligenta(IQ) foarte redus.

| GeorgianaGya a răspuns:

Nimeni nu este prost daca gendeste, dar in unelecazuri copilul este si lenes si nu vrea sa faca nimic asa ca drept prostia este o boala foarte grava care se produce numail la lenesi. sper ca te-am ajutat fundita ca am doar una plz

| firstmentor a răspuns:

Este handicapul care nu te lasa sa pui intrebari idioate

| ajutor0de0ajutor a răspuns:

Eu as definii prostia ca acea calitate omului de a face cum crede el ca este bine de si este evident pentru altii ca este gresit.Asta ar fi raspusul logic.Prostia poate fii gasita chiar si la cei dotatzi d.p.d.v. intelectual.As putea scrie un Roman pe baza a ce-mi ceri tu.Am dat doar o definitie.Tu cum ai defini-o?

| Bitsu a răspuns:

Prostia este cea mai raspandita boala pe Pamanthappysa fim seriosi toti avem un gram de prostie in fiecare.insa nimeni nu recunoastestraight facea fi prost inseamna a fi omblushing

| AndreeaAndy17 a răspuns:

Prostia este o boala foarte graba.cred ca este si molipsitoare pentru unii.