| troleibuz a întrebat:

Cum definiti voi prostia?

13 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Eu nu aş căuta o definiţie, aş observa faptele. Dacă aş vedea pe unul că vrea să bage lumina în casă cu ibricul, sau pe altul că a legat vaca cu un lanţ de gât şi încearcă să o suie în pod unde are el fânul...aş trage concluzia.

| Meme10Memu a răspuns (pentru sabin89):

Prostia e ceva sistematizat. In Biblie prostia si nebunia e referit ca ceva rafinat, sofisticat care e atractiv si tentant. Nu e de mirare ca imoralitatea sexuala e larg raspandita, nedreptatea, furturile. Inteligentii sunt o minoritate coplesita de majoritate. Inteligentul trebuie sa aiba ciocul mic ca sa nu fie atacat de majoritate.

| Adry05 a răspuns:

Să nu fi în stare în mod constant să percepi o informație simplă

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Inconstienta intr-o maniera nesimtita si fara respect.

| Nemessys a răspuns (pentru DoarBogdan):

Fix de asta am uitat... Inconstienta (faci lucruri fara sa stii cam ce efecte ar putea avea asupra ta sau a celor din jur), incapatanare(refuza adevarul chiar daca ii arati dovezi concrete/ nu este flexibil in gandire) si imaturitate (lipsa de responsabilitate )

| Mosotti a răspuns:

Cand un om nu intelege ce-i explici nici dupa a 7-a oara, care nu intelege multe chestii in ciuda faptelor.
Se supara cand cineva ii zice ca greseste sau cand cineva stie mai mult ca el, in loc sa invete, sa se bucure ca i se spune ca sa se indrepte, se oftica ca prostul, insulta de invidie si draci, avem si aici cativa asa.

| Meme10Memu a răspuns (pentru Mosotti):

Si prostul are demnitatea lui. Prostia are conexiuni supraumane.

Daca ii spui prostului ca greseste e in stare sa te atace fizic. Considera ca el e destept si nu tu. Care bate ala e destept chiar daca e prost.

| Mosotti a răspuns (pentru Meme10Memu):

Pai de aia trebuie sa si il bati pe prost ca sa cade de prost de 5 ori daca te ataca fizic! Il atac tot eu fizic daca ma ataca si il umilesc triplu la o adica. Legitima aparare, politie la o adica si il rezolvam.
Sa vezi dupa aia ca nu mai face alta data ca i-e frica ca si-o ia de la altul, ca de fapt e prost el dar poate fi si ok daca vrea, ca el e rau de fapt, majoritatea care fac asa sunt rai si prosti in parte, e adevarat!

Asa a facut un moderator de pe Softpedia, il deranja ca postam ce trebuie si mi-a inchis cateva topicuri.
S-a trezit ca am scris peste ca si cum nimic nu s-a intamplat pentru ca cineva acolo sus.a vazut abuzul ca l-am facut eu atent, cred ca si-a bagat ghiara in gat, ca a repetat treaba pana nu a mai repetat-o.
L-am umilit prin faptul ca am vb ca si cum nu ar fi inchis topicul, am continuat subiectul mai departe, nu m-am luat de el! I-a fost sters si mesajul rautacios. Deci jigodia si-a luat-o dublu, iar daca mai repeta s-ar putea sa nu mai fie moderator.
Dar vezi? NU mai repeta ca stie, s-a prins, cand repetat i s-a dat peste bot, deci nu e asa prost, e rau la suflet, si asa sunt mai toti.

| Nemessys a răspuns:

Lipsa inteligentei, cunoasterii si gandirii.

| CostinAlamariu a răspuns:

TPU

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dusmanie, multi care au aceeasi idee fac parte dintr-un cerc care vor urla "prostule" la cel care nu le accepta ideea.

| Catalin77945 a răspuns:

Lipsa inteligentei

| RaduRobertRO a răspuns:

Când nu stii sa scrii dar totuși te expui public.