| anonim_4396 a întrebat:

Voi cum percepeti trecerea timpului? Greu sau repede?

41 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Depinde de care parte a uşii de la baie mă aflu... cum zice şi Murphy.

| untu a răspuns:

Cand faci treburile la gospodarie, timpul trece foarte repede si o sa-ti dai seama ca s-a scurtat ziua!

| justanotheruser99 a răspuns:

Relativ repede...

| anonim_4396 explică (pentru justanotheruser99):

Exact asa patesc si eu
Inainte imi parea ca trece mai greu, acum ceva ani
Dar na, inaintand in varsta percepi timpul trecand tot mai repede

| justanotheruser99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Imbaranesc laughing Mor mai repede

| anonim_4396 explică (pentru justanotheruser99):

De la 15 ani incepi sa imbatranesti
la 30 se accentueaza

| justanotheruser99 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing de fapt, de la 18 incepi sa te "maturizezi"

| anonim_4396 explică (pentru justanotheruser99):

Depinde de persoana

| justanotheruser99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Iar iti smulgi firele albe? laughing Lasa-le acolo! altfel iti vor creste mai multe.

| anonim_4396 explică (pentru justanotheruser99):

N-am ajuns pana acolo

| justanotheruser99 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing Bine de stiut. Ar fi cam bizar de pe la 14, 15 ani sa iti smulgi parul din cap.

| anonim_4396 explică (pentru justanotheruser99):

Stiu ca ar fi
Tu iti smulgi parul din cap? laughing

| justanotheruser99 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing Nu, nu am probleme de genul. Oricat de batrana m-as crede nu am riduri, fire albe sau alte semne ale imbatranirii laughing

| anonim_4396 explică (pentru justanotheruser99):

Peste 10 ani sigur o sa ai laughing

| justanotheruser99 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing Mersi de incurajare.
Asemenea.

| anonim_4396 explică (pentru justanotheruser99):

La 20 si ceva de ani nu cred ca o sa am nimic, nici la 40
Am o gena a tineretii laughing
Asa au toate rudele mele, oare sunt si eu norocos? laughing

| justanotheruser99 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing asta e un avantaj, intr-un fel

| anonim_4396 explică (pentru justanotheruser99):

Adevarat, poate mor la 90 de ani
Am si rude care au depasit 90 de ani, cele mai multe au trecut de 80
Deci nu e un avantaj asa mare

| justanotheruser99 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing La mine nu cred ca a depasit nimeni 90. Un bunic a murit pe la 58 (cancer), celalalt a avut o soarta mai tragica, mai am 2 bunici cam de 70-80 de ani.

| anonim_4396 explică (pentru justanotheruser99):

Se pare ca sunt ghinionist
N-am avut rude cu cancer si alte boli, toti au murit din cauze naturale

| justanotheruser99 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing Cat ghinion pe tine. Uite, cultiv ebola in subsol. Vrei sa iti livrez o fiola?

| anonim_4396 explică (pentru justanotheruser99):

Nu apare raspunsul laughing

Răspuns utilizator avertizat
| vocea a răspuns:

Timpul pentru mine trece oarecum repede

| Superior a răspuns:

Cand trec prin momente neplacute (scoala, durere, asteptare) trece greu. Cand trec prin momente placute (vacante, jocuri, evenimente) trece repede.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trece greu la mine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uneori putin cam repede, alteori foarte greu
ideea e ca niciodata nu mi s-a parut ca timpul trece foarte repede

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Al naibii de repede

| Niklauss a răspuns:

Pai depinde ce faci. Un om care sta si se uita pe tavan bineinteles ca o sa ii se pare o eternitate sa treaca 12 ore, dar unul care face ceva ce ii place sau munceste ceva se duc 12 ore ca printr-o secunda.

Eu unul cand sunt in vacanta ma trezesc ca deja incepe scola happy
daca intelegi ce vreau sa spun laughing

Sper ca te-am ajutat.

Răspuns utilizator avertizat
| JustStitch a răspuns:

Sunt monente in care timpul trece foarte greu fiind la liceu iar cand sunt acasa trece foarte repede, si nu imi place, trec anii peste noi si nu ne dam seama

| nopainkiller a răspuns:

Timpul nu trece repede sau ușor!
Acest lucru se întâmplă în situațiile când ne aflam într-una moment neplăcut sau care nu are nici o legătură cu ceea ce ție îți place să faci! De exemplu la scoala o ora care ție personal nu îți place(Orice materie) pare sa treacă mai greu datorita creierului! Pe de o alta parte timpul pare sa treacă foarte repede atunci când ai o ora care ție personal Îți place!
De asta cel mai bun sfat pe care trebuie sa îl urmam este că în viața trebuie sa facem ceea ce noua ne place! Nu suntem obligați sa facem același lucru în fiecare zi și mai ales sa nu ne placa!
Sper ca ți!-am fost de ajutor! Timp frumos sa ai!

| Bandit288 a răspuns:

Normal,acum, trece greu timpul, ca ne pregatim de anul 2017, sunt si gradele astea celsius,adica e iarna, cum sa-ti zic eu, a inghetat timpul, pricepi? De-aia trece timpul asa de greu, inseamna ca ai timp de mai multe, nu o sa treaca repede cum trecea acum 2 luni happy

| anonim_4396 explică (pentru Bandit288):

Pentru mine trece la fel

| Axely a răspuns:

Repede... chiar extrem de repede...

| Anonim141297 a răspuns:

La mine trece repede!

| mariesprouse a răspuns:

Greu la ora de mate si repede la pauza

| Ode34 a răspuns:

De cele mai multe ori, pentru mine trece foarte repede si devin agitata, ma panichez deoarece nu pot sa imi termin activitatea in acel interval de timp. Doar la liceu timpul trece foarte greu, mai ales ora de fizica.

| Jrr_Klaudiu_1995 a răspuns:

Repede si ma infurii!

| WickeDssick a răspuns:

Trecerea timpului depinde de activitatea pe care o faci, asa cum frumusetea sta in ochii privitorului si muzica in urechea ascultatorului

| Sîrb_Ramona_1998 a răspuns:

Exista doua variante.
Pentru oamenii care au activitate timpul trece repede.
Pentru oamenii care nu au activitate timpul trece greu.
Totul depinde de cum Îți gestionezi timpul.
Fundă