| AvalohAlyn a întrebat:

Voua nu va e frica de trecerea timpului?

Răspuns Câştigător
| MateiT a răspuns:

Da, e inspaimantator. fiecare secunda imi agraveaza frica pentru ca stiu ca timpul nu poate fi oprit. Simt ca nu am nici un fel de control in chestia asta, nici macar sa por opri timpul un minut sa stea in loc. Mi-e frica de a imbatrani. Mi-e frica sa aflu ca nimic nu are sens si nu exista fericirea, doar acest trai sec in orase, printre blocuri si masini, intre oameni carora nu le pasa de tine, care nu se uita in ochii tai, daca ai cadea pe jos probabil ca nu te-ar intreba nimeni daca esti okay
Mi-e frica de gandul ca traiesc nefericit daca nu ma multumesc cu putin, cum fac toti, sa ma multumesc sa muncesc si sa am bani pentru o parte din lucrurile pe care le vreau... lucruri pe care le folosesc pentru a incerca sa uit de frica si deznadejde
Ma simt presat de timp pentru ca stiu ca nu am mult timp sa aflu adevarul. "Exista iubire adevarata?" Si daca aflu ca nu exista? eu ce fac cu restul timpului pe care poate il mai am? so continui? sa fac ce? de ce a-si face ceva daca stiu ca pana la urma mor si mi se spune ca dupa ce mor nu se intampla nimic... sau poate se intampla Nimic. Un nimic pe care mi-l doresc din toata inima, sa fiu nimic si sa ma contopesc in restul nimicului, in acel spatiu gol care nu exista
Aaa ba nu! Am o fantezie! Ma voi furisa in interiorul ceasului de la mana lui Dumnezeu si voi schimba timpul! Hahahahaha Da asta voi face, voi salva pe toata lumea din ghearele nemiloase ale timpului, si voi ramane in istorie ca cel care a oprit timpul. doar ca nu va mai exista istorie, ci dor un moment, un singur moment in care putem fi fericiti, un moment care nu are lungime sau durata, un moment de bucurie. Da! Asta e tot ce vreau, sa fiu fericit un moment... Stai putin... tocmai am fost fericit pentru un moment
Unde s-a dus?

11 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Nu. Doamna cu coasa e doar o sperietoare pentru mine.

| Sn4k3 a răspuns:

Tie ti-e cam frica de multe vad. Mai relaxeaza-te.

| alexboss2020 a răspuns:

Nu,viata si timpul continua, desi nu mai sunt copil si pot sa imi spun ca mi-am trait "copilaria" sa stii ca imi pare putin rau dar asta e! Privesc lucrurile bune odata cu varsta poti avea multe"beneficii" in plus, am o iubita foarte frumoasa, ma simt bine, prieteni nu mai zic! Nu te mai gandi la trecerea timpului, ci gandeste-te cum il vei folosi si profita de el cat il mai ai! Daca tu esti un copil de 13-14 ani profita din plin de ocazia asta cat esti copil si traiesteti viata la maxim! Stima si respect, mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

| m1dn1gh7 a răspuns:

Toate fricile deriva din frica de moarte. Cand frica de moarte va fi depasita, celelalte vor fi inexistente.

| Victor453 a răspuns:

Nu

| YellowAngel a răspuns:

Nu imi este frica. Doar mi se pare de multe ori foarte cidata senzatia "Iar e vineri"

| Personna a răspuns:

How high are you?

| miry22 a răspuns:

Sincer, nu.
Eu traiesc din plin toate momentele si ma bucur de ele happy

| miry22 a răspuns:

Nu

| Dumplings a răspuns:

Mi-e frica de bătrânețe, deci cumva da, îmi e frica de trecerea timpului. As prefera sa mor de tânără ca să nu trebuiască sa trăiesc bătrânețea în neputință și singurătate eventual.