| Xenoverse a întrebat:

Voi mai credeti in Dumnezeu?
Eu nu! Am ajuns la concluzia ca Dumnezeu nu exista, de ani buni ma tot rog la dumnezeu sa imi gasesc un loc de munca sau sa castig 10.000 lei la pariuri sportive si acestea rugăminți nu s-au îndeplinit nici acum, si de asta am ajuns la concluzia ca Dumnezeu nu exista, acum sunt un simplu om care nu mai crede in superstitii, voi ce părere aveți?

79 răspunsuri:
| RAY a răspuns (pentru EcceHomo):

Iubirea ta cat costa?

| EcceHomo a răspuns (pentru RAY):

Pentru ca Dumnezeu să mă iubească, am sacrificat un miel şi-un vițel.
Pentru ca eu să îl iubesc pe el, mi-a dăruit ceea ce i-am cerut în ziua jertfei.

| RAY a răspuns (pentru EcceHomo):

Sanii mai mari? fund bombat?

| EcceHomo a răspuns (pentru RAY):

Nu,pe astea le-am obținut singură, la sală.happy

| RAY a răspuns (pentru EcceHomo):

Atunci ce ai cerut?

| EcceHomo a răspuns (pentru RAY):

Nu aş vrea să discutăm acest aspect.happy

| RAY a răspuns (pentru EcceHomo):

Imi imaginez, ok

| Violleta2022 a răspuns:

Degeaba te rogi, daca nu crezi deloc in dumnezeu, ca nu are ce sa-ti indeplineasca.
Cate duminici ai fost sa te rogi la biserica?

| Theo94 a răspuns:

Nu cred, iar chestia cu locul de munca tu trebuie sa-l cauti, sa-l obtii, nu sa-ti dea altul totul gata facut.

| SG1995 a răspuns:

C***e vreo de lucru: Păi caută-ți bagă-ți CV-uri nu sta și apoi zici că n-am de lucru.

Bula
| Bula a răspuns:

Banii sunt ochiul dracului. Pariurile sunt un pacat, fiindca ori pierzi avutiile familiei, ori castigi de la altii.
Iar munca este destula, fara plata de bani.

Deci, rugamintile tale aufost ascultate, iar cele amise ti-au fost date. big grin

| mgtow a răspuns:

Mie mi-a mers bine ruganduma la dumnezeu. Lam imbinat cu optimismul si iese treaba buna in afacere

| Xenoverse explică (pentru SG1995):

Ce-i m**e nu e asa?

| T0T a răspuns:

Da cine te-a făcut mă pe tine șmecher să ai tu gagica aia și mașina aia bengoase? Nu Dumnezău?

| Nemessys a răspuns:

Amice. tu poti sa obtii orice vrei tu. laughing Munceste pentru acel ceva rolling on the floor. Tu daca doar stai si te rogi si te rogi, dar nu faci mai nimic ca sa obtii ceva, nu o sa ti se intample nimic. laughing Imi place ca ai ajuns ateu pe baza unei decizii care din punctul meu de vedere e total tampita. Si eu sunt la fel, dar eu nu am ajuns la concluzia ca dumnezeu nu exista doar pentru ca sunt eu lenes. laughing Am stat, am studiat, m-am documentat, mi-am folosit creierul. logica. Insa tu ce faci? laughing
Asa ca du-te si munceste si o sa ai tot ce-ti doresti.

| Nemessys a răspuns (pentru wpetterssone):

,,Banii sunt un dusman al lui dumnezeu " atunci ce cauta in biserica? laughing Si nu ma refer doar la 10 bani, 1 leu, 2, 10 ci la sute de mii de euro. laughing

| Xenoverse explică:

In gura i-o bagi la m**a.

| Xenoverse explică (pentru Nemessys):

Crezi ca nu am incercat, am vrut sa ma angajez in multe locuri mi-am lasat cv-ul dar nimeni nu ma angajeaza ori imi spune "te vom cauta la telefon" si de atunci ei nu ma mai cauta.

| Savas10 a răspuns:

Da, cred.
Te rogi la Dumnezeu, dar tu faci tot ce isi sta in putinta sa gasesti un loc de munca sau astepti sa iti pice din cer? Si in ce fel te-ai rugat? Inainte de interviu ziceai "Doamne ajuta" si gata, ce-o fi o fi? Nu stiu ce sa zic pentru ca situatia fiecaruia e diferita, dar mie Dumnezeu imi deschide toate usile, si poate dureaza unele, dar la final ceea ce am e minunat. Eu zic sa nu iti pierzi credinta pentru ca nu ai un loc de munca, intai multumeste pentru tot ce ai, daca ai sanatate, poti merge, poti vorbi, poti sa vezi, sa auzi, sunt lucruri mari, crede-ma. Multumeste pentru tot ce ai si asteapta cu credinta, dar in acelasi timp, fa si tu tot ce poti ca sa iti gasesti un loc de munca. La pariuri nu cred ca se baga Dumnezeu.

| wpetterssone a răspuns (pentru Nemessys):

Aceia sunt reprezentanții banilor sau ai religiei din care faceți parte.
Am auzit un proverb: Fă ce spune nu ce face preotul.
Deci ia aminte la acestea.
Ce exemplu dau preoții, dacă ei nu respectă aceste reguli.

| AlexDarius3 a răspuns:

Lol, chiar asa mult se poate castiga la pariurile sportive :O? Pacat ca sunt minor sad.

| AlexDarius3 a răspuns:

Boss, esti gay? ca zice in nume "suntunsmecher" nu "suntosmechera: big grin

| ForeverAlone97 a răspuns:

Evident ca nu cred. Intr-o tara cu 99% crestini eu sunt mai diferit

| raMLesS a răspuns (pentru AlexDarius3):

Nu dar imi place sa fac misto de oameni laughing

| Ge04rge a răspuns:

Trebuie sa fii credincios, Dumnezeu te ajuta doar la NEVOIE, du-te la biserica, impartaseste-te, spune-i preotului pacatele tale etc...

| AlexDarius3 a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Ce 99%? In ziua de azi maxim 71%

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru AlexDarius3):

In Romania 99% sunt crestini

| AlexDarius3 a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Prin botez, nu?

| OldSoul a răspuns:

Eu cred, sau mai bine spus, sunt sigur ca dacă în toți acești ani în care te-ai rugat, ai fi făcut si ceva concret, ai fi făcut rost de acea suma de bani.
Și prin concret, nu ma refer la jocuri de noroc.

| 1231242 a răspuns (pentru Quassaar):

Salutări!

De unde ai scos numărul ăla?