| Xenoverse a întrebat:

Voi mai credeti in Dumnezeu?
Eu nu! Am ajuns la concluzia ca Dumnezeu nu exista, de ani buni ma tot rog la dumnezeu sa imi gasesc un loc de munca sau sa castig 10.000 lei la pariuri sportive si acestea rugăminți nu s-au îndeplinit nici acum, si de asta am ajuns la concluzia ca Dumnezeu nu exista, acum sunt un simplu om care nu mai crede in superstitii, voi ce părere aveți?

79 răspunsuri:
| 1231242 a răspuns (pentru Nemessys):

Salutări, d-le MODESTIE!

| 1231242 a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Salutări!

Vai de capul tău.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru 1231242):

Esti prost

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru AlexDarius3):

Nu stiu

| Quassaar a răspuns (pentru 1231242):

Salut! De unde? Din statistici...le poți găsi peste tot in presa audio-vizuala.

| Raducons a răspuns:

Si eu cred la fel, totul este intamplator si eu am aceleasi dorinte ca si tine si nu se intampla nimic.Multi zic ca de aia nu am noroc pentru ca nu cred in Dumnezeu, dar nu este asta cauza, tine doar de situatia in care te afli, de mediul in care traiesti, profesia pe care am ales-o, asta face diferenta intre noi.Deci nu are rost sa speram la ajutor de,, sus''.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu nu functioneaza asa, nu stii ca femeile si banii sunt ochiu dracului' te protejeaza de aia nu-ti da nimic

| CleanHeart a răspuns:

Eu da cred! si nimic nu ma poate abate de la credinta mea. Nu conteaza in ce credem conteaza sa avem ceva al nostru acolo.

| Drimmero a răspuns:

Daca ai pariat pe Barca weekendul asta,, v-a ars pe toti mizeria aia de echipa.

| minrest a răspuns:

Mie daca-mi marca banul 10000 de euro, sau macar o slujba mai buna, cred in El, daca nu inseamna ca nu tine la parerea mea, si nu cred; ba chiar o sa cred ca nu exista, ca stiu ca asta Il umple de draci. Ce e asta, ma, nu Se poate risca si El 10000 de euro? Ca doar nu I-a muncit pe camp!

| mentholinks a răspuns:

Dumnezeu nu prea implineste rugaciuni. Trebuie sa fii foarte neorihanit ca sa te bage in seama. Cam la concluzia asta am ajuns eu.

| AnastasiaK a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Deci nu stii conform carei surse sau carui criteriu, dar STII ca 99% din populatia romaniei este crestina. Degeaba te declari ateu ca tot la fel de credul esti, difera doar balivernele pe care ai ales sa le crezi.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru AnastasiaK):

Sunt cum vreau eu sa fiu. Clar?

| anonimg a răspuns:

Si ucenicii I-au cerut niste lucruri care nu li le-a implinit.
"Isus le-a raspuns: "Nu stiti ce cereti." (Marcu.10:38)
Apostolul Iacov spune mai tarziu in epistola sa (caci el este unul dintre acei ucenici caruia nu i-a fost indeplinita cererea):
"Voi poftiti, si nu aveti; ucideti, pizmuiti, si nu izbutiti sa capatati; va certati si va luptati, si nu aveti, pentru ca nu cereti.
Sau cereti, si nu capatati, pentru ca cereti rau, cu gand sa risipiti in placerile voastre." (Iacov.4:2,3)

"Daca vreunuia dintre voi ii lipseste intelepciunea, s-o ceara de la Dumnezeu, care da tuturor cu mana larga si fara mustrare, si ea ii va fi data.
Dar s-o ceara cu credinta, fara sa se indoiasca deloc: pentru ca cine se indoieste seamana cu valul marii, tulburat si impins de vant incoace si incolo.
Un astfel de om sa nu se astepte sa primeasca ceva de la Domnul, caci este un om nehotarat si nestatornic in toate caile sale." (Iacov.1:5-8)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuia să te întrebi de la bun început de ce în primul rând el a făcut totul de așa natură să ai nevoie de a te milogi de el.

| MihaelaDart a răspuns:

Cred si da ma ajuta, dar chestia e ca totul tine si de mine, nu stau si ma rog si astept sa ma duca Dumnezeu la munca, sa-mi dea mii de euro in buzunar, sa ma plimbe, sa imi cumpere masini si multe altele, ceea ce poftesc. Totul le fac din bunavointa ca trebuie sa-mi caut un loc de munca si gasesc imediat, banii se fac doar muncind. A castiga bani din ceva, nu sunt munciti! Dumnezeu nu-ti da daca te rogi la astfel de "pofte", totul se face cu credinta si nu facem cereri LUI. Nimic nu iti va pica din cer ceea ce iti doresti, daca iti pui osul la treaba, vei reusi sa iti gasi serviciu si sa ai bani, daca stai cu cersitul, nici la Pastele Cailor nu le vei vedea.

| AnastasiaK a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Nu, esti cum poti sa fii. Ca daca vrei sa fii vreo eminenta, vrei degeaba happy

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru AnastasiaK):

Nu ma intereseaza ce spui

| DeyCj a răspuns:

Nu.Persoana Dumnezeu e doar un idol inventat de oameni ca înlocuitor al zeilor antici.