| anonim_4396 a întrebat:

Vorbim despre dorinta de dominare la oameni(nu intre specii). O sa-mi spuneti ca la fiecare specie e prezenta dar sarim peste ele din cauza nr de neuroni pe care pretindem ca i-am avea in plus.Cam ce ar trebui sa facem ca sa scapam de acest defect?

10 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Sa-ti folosesti mai mult curul si atunci scapi de aceasta meteahna.Sigur ca amicul @bean cel deghizat va fi in dezacord cu mine si iti va servi o portie dubla de invataturile lui Isus numindu-te in functia de subaltern la Purgatoriu sa-mi frecati...pardon sa-mi corectati constiinta destrabalata.

| Hombre a răspuns:

Cum prea sfinte!?!? Martoaga zici, din ditamai armasaru' nu a ramas decat potcovele?rolling on the floor

| Vizitiul a răspuns:

Sa dormim 24 de ore din 24. Hai sa intreb si eu ceva: Oare intotdeauna simtim nevoia de-a domina? Chiar si atunci cand suntem constienti de faptul ca dominam fara drept de apel? Cred ca toata treaba asta cu dominatul poarta denumirea de "orgoliu personal". Deci, trebuie sa ne descotorosim de orgoliu, nu? Cum facem asta? O dam pe modestie? Cum s-o dam? Nu crezi ca am fi dat-o pana acum daca ne-ar fi mustrat constiinta? Sa inteleg ca nu mai avem nici constiinta? M-am pierdut...nesimtire. A, da, nesimitirea e radacina si lipsa de educatie este samburele. Suntem cu totii needucati? Nu, unii vor sa para educati si le izbuteste, dar la un moment dat isi dau arama pe fata, deci pica. Dar cum ramane cu ceilalti, aia care-s educati cu adevarat? Aia-s modesti. Deci, ca sa nu mai dorim a domina, mai intai trebuie sa fim educati, din educatie reiese modestia si lipsa nesimtirii. Ai inteles ceva? Nici eu...

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Dar de ce ar trebui sa scapam de acest "defect", cata vreme sunt oameni care isi doresc sa fie dominati si alta modalitate de relationare ei nu cunosc? Ca nu ti se urca nimeni in cap decat daca ii permiti si nu stabilesti limitele.

| JUSTERINIandBROOKS a răspuns:

Tu vorbesti de tehnici BDSM?laughing

| FashionCellia a răspuns:

Poftim?!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sint unii care inteleg parandarat.Cu toate motivele invocate, intrebarea era cum sa scapam de aceasta dorinta.Care are o anumita idee despre asa ceva poate sa intervina.Nu accept nici pareri ca vezi doamne nu se poate pentru ca etc,etc. Dweci e o intrebare stricta care, sa presupunem, o constientizez ca pe o problema.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti poti corecta prin vointa. Sau mai mult iti poti impune.Iti bagi in cap fortat ca esti egal cu ceilalti si nu ai niciun drept sa-i domini si poate-ti iese. Desi nu garantez.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e defect.e calitate.vezi tu? orice cal trebuie condus de un om.dominat.singur nu ar fi in stare.asa si la oameni.cei care sunt dominanti, masculii alfa, ii conduc be molaii beta.pai vezi? vezi maiiii? martoago? da ce are hombre cu neamul omenesc?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dom'hombre,dracu mai stie? O fi evolutie,o fi involutie, o fi dorinta de a stinge lumina "in camera mea"sa pot lasa sa patrunda lumina naturala de afara? O fi vointa de a ma plasa doar in calitate de martor? Oricum ar fi, achizitioneaza potcoavele mele pentru ca sint valoroase dom'hombre.