| Misfits a întrebat:

Vreau cat mai multe ghicitori si/sau intrebari de logica grele, care sa implice paradoxuri sau nu neaparat.

3 răspunsuri:
| Unicornaş a răspuns:

La o întâlnire de afaceri 5 oameni își strâng mana pe rând o singură dată. Câte strângeri de mană au avut loc la acea afacere?
Nu stiu cat de grea e, dar na.

| MihaelaElena121 a răspuns:

Avem o sfoara despre care stim ca arde de la un capat (oricare din ele) pana la jumatate intr-o jumatate de ora, dar nu neaparat liniar, adica pana la sfert nu arde intr-un sfert de ora.

Intrebarea: cum reusesti sa cronometrezi un sfert de ora folosindu-te de aceasta sfoara?

| anonim_4396 a răspuns (pentru MihaelaElena121):

Cronometrezi sfertul din acea jumatate, LOLZ.