| EmptyMind a întrebat:

Vreau sa scriu o piesa de teatru despre lupta noastra impreuna cu Dumnezeu impotriva dracului din noi.(metaforic) Despre lupta noastra crancena care se rezuma in cele din urma cu lupta cu noi insine si cum gasim un ajutor in ceea ce numim Dumnezeu... zic eu, credinta.
As vrea sa vad niste puncte de vedere:carti, filme, articole, muzica chiar... orice care sa vorbeasca despre asta.
Iertati-mi superficialitatea. Sper ca banuiti ce vreau sa zic.

MULTUMESC!

1 răspuns:
| MooF2010 a răspuns:

Pentru ce mai ai nevoie de reper daca deja ai tema? Pleaca de la ideea asta, dezvolt-o du-te intr-o sala de teatru goala si imagineaza-ti ca se joaca piesa ta scrie toate detaliile pe care ai vrea sa le vezi tu ca privitor la piesa ta pe o hartie apoi integreaza tot in piesa ta.