| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa studiez creierul uman si sa aflu foarte multe despre el.Cartea Antreneaza-ti creierul de Joe Dispenza poate fi buna și potrivita asa pentru început?

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Nu stiu de carte, dar iti recomand serialul acesta https://www.imdb.com/title/tt10810430/

| relian a răspuns:

E bun, studiaza, dar nu citind pe altii, studiile se fac analizind, intrebind, observind oamenii, deci cauti direct la sursa.
Poate observatiile facute de altii is gresite, daca este sa citesti, dupa trebuie sa fii sigur, ce ai citit asa si este, apoi sa faci tu mai departe observatii, eventual experimente, desi cam greu in domeniul asta cu experimentele.
Multe sau facut in timpul razboiului, acum nu mai se poate, nu mai se da voie, poate sa faci ceva pe animale.
Daca nu ai talente, inclinatii spre asa ceva, iti pierzi timpul, pune si fa ceva la care sa te pricepi.