| bianca67 a întrebat:

Zodia varsator se potriveste cu zodia fecioara?

9 răspunsuri:
| carminaburana43 a răspuns:

Vreau un varsator!(sunt gemeni si singura)

Răspuns utilizator avertizat
| MyMindRules a răspuns:

In dragoste? Daca da, zodia varsator se potriveste mai bine cu leu.
http://www.eastrolog.ro/zodiac-european/zodia-varsator.php

| DeathIncarnate a răspuns:

Conteaza?!rolling on the floor)))))))))))ce tampenie

| BeibbG a răspuns:

Compatibilitate intre zodiile
Varsator - Fecioara

La ce alt cuplu veti mai gasi o astfel de ardere interioara, profund purificatoare pentru spiritul divin din noi? Cu un nativ Fecioara care purifica spiritul prin trup si cu un nativ Varsator care purifica spiritul prin minte, astfel încât iubirea divina sa se manifeste plenar prin inima fiintei umane!?

Desigur, exista si riscuri - nu altul decât acela al unor inhibitii si/sau neîmpliniri erotice serioase, daca macar unul pierde din vedere necesitatea stringenta de a-si aminti - fie si periodic - si de celalalt, dar si de propria persoana.
Eu cred ca se potriveste.kiss Sper ca te-am ajutat happy. Fundita? happy

| kathy7649 a răspuns:

Varsator partener:ideal-Gemeni,Balanta; interesant-Scorpion,Pesti,Fecioara; OK-Berbec,Rac,Leu; problematic-capricorn, Sagetator, Taur.
Sper ca te-am ajutat.laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Varsatorul are un grad destul de mare de compatibilitare,comparativ cu celelate zodii, de aceea teoretic, nu e prea des desigur.Sagetatorul si gemenii ii pot oferi o relatie plina de surprize(placute),ingenioasa, si mai ales, fara obligatiile care-l scot din sarite pe orice varsator.Cu balanta,avem potrivire pe toate planurile,de la intelectoal la erotic,iar cu un alt varsator nu iese ceva specatculos,insa rezulta o relatie bine sudata,pe carw ambii se pot baza.O alta varianta interesanta este berbecul,iar daca fiecare dintre ei lasa un pic de la el,relatia sa anunta sclipitoare, furtunoasa pe alocuri, dar incarcata de emotii puternice si chef de joaca.Pe rac sau pe pesti varsatorul nu-i va putea intelege sau accepta niciodata, asa ca e de evitat orice incercare in acest sens.Pe seama taurului sau capricornului,varsatorul nu poate decat sa se amuze,pentru ca ii considera prea conventionali si seriosi pentru gusturile tale excentrice.O simpla prietenie pr abstracta, ilasteapta alaturi de fecioara, iar leului nu-i va suporta toanele si aerele "de vedeata".

| NuGasescUnNumeOriginal a răspuns:

Din cate am citit se potrivesc 20% dar depinde in dragoste de caracterul fiecaruia. Daca vrei mai multe detalii despre aceste doua zodii:varsator-http://www.acvaria.com/astro-zodia_varsator.php?p=astrologie iar penttru feciara-http://www.acvaria.com/astro-zodia_fecioara.php?p=astrologie

| grymm a răspuns:

Da se potriveste