| MihaiSpeedster a întrebat:

A mai avut cineva recent probleme cu bateria de la Apple watch? Acum vreo 2 luni am făcut update la software, și bateria a început să moară după 7-8 ore. Inițial nu am făcut legătura cu updateul. Am crezut că bateria e pe ducă. Am cam abandonat ceasul, l-am lăsat pe încărcător și am purtat altul o perioadă. Acum 2-3 zile văd notificare că trebuie updatat iarăși software-ul. După update merge iarăși bine, bateria mă ține 2 zile. A mai pățit cineva? Face iarăși Apple măgării cum au mai făcut cu telefoanele acum câțiva ani?

Răspuns Câştigător
| Danny28 a răspuns:

Da, iar face magarii. E un grup pe Facebook, Apple Romania si oamenii se tot plang de astfel de probleme.

18 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Dom'le eu am Samsung Galaxy Watch 4. Daca-l folosesti ca simplu ceas, bateria tine 14 zile. Daca-l folosesti pentru puls, nivel de oxigen in somn, etc., bateria tine vreo doua zile.

Si normal ca daca ia pulsul la fiecare 30 secunde consuma mai mult decat daca il ia la fiecare 30 minute.

Morala: tu alegi setarile care-ti convin.

| Brizbriz a răspuns:

La toate device-urile cu baterie, la destui ani dupa ce au fost produsi, apare un "update", care are grija mare, mare, MARE

SA AI MOTIVE SA, SCHIMBI DEVICE-UL

adica il face sa mearga greu, sa ii moara bateria, samd

iar Apple e "leader" mondial in domeniul asta
eu nu mi-am mai updatat Samsung S8+ de 4 ani, firmware, DELOC, aplicatii, NUMAI CAND AM NEVOIE... REALA

inca mai am un S4 si... mergea EXECRABIL cu firmware original Android 5 SI CU ANDROID 4
moment in care i-am pus Lineage OS si merge INCREDBIL DE BINE, cu toate ca e bazat pe Android 7

insa la nici un device Apple nu merge downgrade-at, decat la, laptop-uri unde pui altceva in loc de macos

pe scurt, imi pare rau de watch-ul tau, incearca sa il vinzi, altceva mai bun nu poti sa faci

| doctorandus a răspuns (pentru Brizbriz):

Parintii mei au si acum doua Nokia 6.1 cu ultimul update disponibil, suportul de updateuri a incetat de mult si merg rezonabil (ca noi). Si da, aplicatiile sunt aduse la zi automat, altfel le aduc eu la zi manual.

| Brizbriz a răspuns (pentru doctorandus):

Felicitari, ai execeptia care confirma regula - Nokia

la Apple a fost un scandal ENORM, pentru ca PE FATA, au facut un update, care reducea la minim frecventa procesorului, in momentul in care incepea sa sa fie folosit prea tare, din cauza ca dupa un an, daca brusc procesorul incepea sa consume mult, se oprea de tot, pentru ca bateria murea in front
deci, chiar daca schimbai bateria, tot aveai un telefon de ultimul rahat, dupa "update"

| MasterYii a răspuns:

Nu sunt frumoase ceasurilea smart, imi plac cele de lemn care crapa si se ruginesc sunt mai fluide

| Momentan a răspuns:

Nimic neobișnuit, au și ei angajați mai nepricepuți.

| MihaiSpeedster explică (pentru MasterYii):

Da, așa este, dar alea de lemn se poartă numai noaptea, sau în locuri fără ferestre, gen metrou, pentru că de la lumina soarelui se crapă.

| MihaiSpeedster explică (pentru Brizbriz):

Șefu’, am spus că acum merge bine. Am făcut primul update, bateria s-a beshit, după care am făcut alt update, și bateria și-a revenit. N-am de ce să-l vând, acum merge foarte bine, dar mă întreb dacă Apple a făcut iar o ghidușie, ca să mă împingă să-l schimb.

| MihaiSpeedster explică (pentru doctorandus):

Amigo, am dat pe ceas niște sute de coco pentru că am vrut ceas smart. Mai am 2-3 ceasuri simple, la care bateria mă ține 2 ani, nu 14 zile. Ca să fiu sincer, m-au interesat mai puțin features-urile cu oxigen, somn, etc., l-am luat pentru puls și numărul de pași, și pentru notificări, să văd pe el când am apeluri, mesaje, etc. Deci pentru asta mi-am luat smart, nu ca să mă mintă că bateria e pe moarte. Nu vreau să mă constrângă Apple să fac "abonament" și să iau ceas de la ei la fiecare 2-3 ani.

| MihaiSpeedster explică (pentru Danny28):

Am gasit 2-3 grupuri cu numele ăsta. Unul are 60k useri, altul 11k, și mai e unul cu nume mai lung, dar care începe cu Apple Romania. Care din ele este cel la care te referi?

| Danny28 a răspuns (pentru MihaiSpeedster):

Cel cu 60k

| Brizbriz a răspuns (pentru MihaiSpeedster):

Oke

| MasterYii a răspuns (pentru MihaiSpeedster):

I was sarcastic brah big grin

| MasterYii a răspuns:

Bruh te rog puneti inapoi numele de PLutoneruGarcea eu am master deja plz;[

| MihaiSpeedster explică (pentru MasterYii):

Și de ce ai impresia că eu am fost serios?

| MihaiSpeedster explică (pentru MasterYii):

Păi și eu am Master. În electronică și telecomunicații.

| MasterYii a răspuns (pentru MihaiSpeedster):

Il schimbiwinking

| MasterYii a răspuns (pentru MasterYii):

waiting