| GhitaAndrei2000 a întrebat:

Am s22 ultra de o săptămână, în ziua când l-am achiziționat am făcut updateul din aprilie, este posibil ca după acest update bateria sa se descarce mai repede? Nu tine cât ar trebui și are și toate setările ca să economisesc bateria.

6 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Pai si cat ar trebui? Cat il folosesti pe zi

| RxTx a răspuns:

Intra la setări și alege care aplicații una care una are dreptul de a rula în fundal
Vezi că foarte multe au voie sa umble și pe internet
Instalează
No Root firewall
Este că un întrerupător de unde poți stinge dreptul de a mai accesa internetul
Orice aplicație de pe telefonul tau
Și dacă tu și instalat și pornit
No Root firewall
El va opri interconectarea la internet a tuturor virușilor instalați in scopuri special de spionare de către fabricanții multor telefoane

Și tu vei alege la care aplicații le dai voie sa se conecteze la internet

Așa multe dintre cele ce trimeteau o copie a tot ceea ce făceau cu telefonul pe la serverele lor vor fi oprite restricționate
Sunt multe aplicații care fac copie la sms-urile tale
Care fac copie la tot ce scrii vorbești filmezi gândești

Îți citesc și gândurile pe bune și nu te mint și nu exagerez am găsit într-un meniu la un și meniu in alt submeniu posibilitatea de a da disablr la citirea gandurilor

| literallythesamebruh a răspuns:

Trebuie să ții cont de două aspecte: telefonul are tot felul de funcții mai utile sau inutile ce rulează în fundal fără ca tu să știi, iar de asemenea nici procesorul nu te ajută într-o mare măsură. Ori aștepți un update care să rezolve situația, ori încerci să tragi de el ca să poți obține durata de viață de care ai nevoie.

| GhitaAndrei2000 explică (pentru literallythesamebruh):

Am tras cat am putut de el, ori IL schimb cu altul ori imi iau iPhone 13 pro

| DARLINGx a răspuns:

Cam cât ține bateria? Ajunge să îl folosești

| Petru1123 a răspuns:

Du te la setari, la afisaj si scade rezolutia ecranului de la 4k la full hd.