| Burburel a întrebat:

Acum 2 ore imi aparea notificarea Get windows 10 in bara de jos, iar acum a disparut (am facut rezervare la upgrade acum o saptamana). Stiti de ce?

1 răspuns:
| Λndrei a răspuns:

Mergi la Windows Updates și vezi dacă îți apare opțiunea de upgradare acolo. Dacă nu poți să forțezi instalarea acrstiua prin pașii următori:
1. Verifică faptul că ești la zi cu actualizările.
2. Mergi în acest director și șterge absolut tot ce este acolo:C:\Windows\SoftwareDistribution\Download
3. Apasă tasta Super(Windows) în același timp cu tasta R și îți va apărea o căsuță unde vei introduce: cmd
4. Apeși enter și îți va apărea o fereastră neagră cu text alb(default layout) unde vei scrie direct: wuauclt.exe /updatenow
5. Mergi iar la Windows Updates. Acum ar trebui să observi că noua versiune de Windows se descarcă. Așteaptă ca acest proces să se finalizeze.
6. Odată descărcat Windows 10 îți va cere permisiunea de upgrade.
7. Upgrade-ul se află în derulare! Nu opri PC-ul/ Laptopul sub nicio formă!
Procesul durează destul de mult!
8. Felicitări, fă cunoștință cu noua și ultima tâmpenie intitulată Windows de la Microsoft! laughing