| JohnMR06 a întrebat:

Acuma doua zile mi-am luat un ssd de la Vertex Plus de 120gb SATA II. Totul frumos ajung acasa mi-l pun in pc, am intrat in disk manager si acolo nu mi-a aratat nimic nealocat cu negru dar nici in This PC nu mi-l arata. Am intrat in bios si am observat ca mi-l citeste ca si cd-rom. Dar in rest nu citeste nimic.
Multumesc!
Am o placa de baza de la Asus P7P55D-E.

2 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Vezi sa nu fie vreo setare pe portul SATA si de aceea apare ca CDROM. Alta ideaa e sa vezi daca nu ai vreun update de BIOS disponibil.

| DaniTDCI a răspuns:

Intrii in bios si te uiti pe la sata, ar trebui sa ai sata1, sata2 etc. si sa il selectezi pe ce port vrei tu, de la 1 pana la 4 spre exemplu,