| anonim_4396 a întrebat:

Adresez întrebarea strict celor ce se pricep la tehnologie. Am un laptopfoarte vechi (windows xp) si recent am încercat să-l pornesc după mult timp. Laptopul se porneste după care ecranul rămâne negru si nu se mai încarcă nimic, iar mai apoi se opreste dupa vreo 5 minute fără să fac nimic. Cum as putea rezolva aceasta problema?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Reinstalezi sistemul de operare cu linux - recomand ubuntu mate

| gelu1970 a răspuns:

Poate sa fie din diferite motive. daca astepti un raspuns concret... nu stiu cine o sa ti-l dea.

Bula
| Bula a răspuns:

Pot fi multe cauze. Ar trebui sa-l duci la un specialist, sa-si dea cu parerea.
Daca merita sa investesti in el, atunci il repari, daca nu, atunci il dai de piese si-ti iei altul, cu ceva diferenta in plus.

| cristi202 a răspuns:

Niste amatori ca noi de pe aici sunt prea mici pentru a rezolva probleme pe care doar meseriasii de la un service le pot rezolva.