| geo691 a întrebat:

AJUTOR! AJUTOR! Am un procesor Pentium Dual-core T4500 2.30GHz si de la un timp cand intru in orice joc posibil si cel mai vechi joc imi foloseste un procesor la max si pe celalalt nu, din aceasta cauza imi merg si jocurile sacadat(si la cs, quaqe, zuma). Nu am avut probleme pana acum, imi mergeau jocurile bine. Daca stiti cauza eu stiu virus ceva, setari bios, driver. Am umblat si in bios nu ai dau de cap l-am formatat am bagat si windows 7 32 bit 64 bit.(4GB RAM, Placa video nvidia 205G 512 mb integrata, HDD: 320 GB)

5 răspunsuri:
| geo691 explică:

Bios K40IPAS.203, Cand ma uit la procese jocu imi foloseste 50 % adica un procesor e la max, mi se pare cea mai prosteasca problema posibila, am cautat si pe google si nu gasesc raspunsu problemei ma enerveaza.

| geo691 explică:

Nu e slabit nu are nimic imi proceseaza winrar, filme se foloseste de ambele procesoare numai la jocuri e problema, asa am zis si eu ca e dus dar cred ca e o chichita, o setare ceva

| cartman a răspuns:

Iti foloseste un core 100%. Incearca sa dai default la setarile BIOS.

| METINICA a răspuns:

Frate,poate ca ai hard accelerator la minimum sau se pune el automat

| danielioan1 a răspuns:

Nu stiu de cit timp il ai dar cred ca e slabit, cauta altul.