| Serban_Sebby_2000 a întrebat:

Ajutor,am si eu un algotitm al unei probleme(facut de mine,evident).
intrebare e asa: Sa se afiseze primele n numere prime care au suma cifrelor mai mica decat un numar m,(unde)n si m introducandu-se de la tastatura.
Eu am creat algoritmul si nu functioneaza cum trebuie,uitati-l:

#include
using namespace std; int main(){int m,n,esteprim,suma,aux,i,z, ciur[10000],j;
coutn;
coutm;
{for(i=2; i

10 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pune codul sursa pe pastebin.com

| sltlp a răspuns (pentru Serban_Sebby_2000):

Eu nu am reusit sa inteleg ce face codul tau, asa ca am rezolvat eu problema si tu ai de urmarit explciatiile pe care le-am scris. http://pastebin.com/FRwtsNTz

| Serban_Sebby_2000 explică (pentru sltlp):

Doar atat? serios, ma doare capul!

| sltlp a răspuns (pentru Serban_Sebby_2000):

Nu imi dau seama daca esti ironic sau nu...

| Serban_Sebby_2000 explică (pentru sltlp):

Nu sunt ironic, chiar nu stiam cum sa mai fac problema, asa ca mersi ca m-ai luminat!

| Serban_Sebby_2000 explică (pentru sltlp):

Apropo,ai putea sa traduci toata chestia aia in romana, adica sa o faci cu pentru, sa nu fie c++

| sltlp a răspuns (pentru Serban_Sebby_2000):

Nu inteleg la ce te referi "cu pentru".

| Serban_Sebby_2000 explică (pentru sltlp):

Zic sa nu fie c++, sa fie ca in clasa a 9-a, pe la inceput asa, cand nu intrai direct pe calculator
sa se foloseasca aalgoritmii normali pentru i

| sltlp a răspuns (pentru Serban_Sebby_2000):

Te referi la pseudocod. Pe cuvantul meu daca inteleg ceva laughing))