| graffiti a întrebat:

Am facut la scoala un program in c++ pe tabla dar cand l-am incercat acasa nu a mers.
Enuntul era in felul urmator:
"Se citesc n numere naturale.Sa se afiseze daca este prim sau nu :
raspuns
#include

using namespace std;
void main(){
int n,p, i;
coutn;
p=0
for(i=2; i

3 răspunsuri:
| CinevaNou a răspuns:

Pune pe www.pastebin.com si lasa link.

| liviu890 a răspuns:

Ce "raspuns" ai scris tu mai jos, este normal sa nu iti mearga deoarece este gresit si incomplet!

Acuma depinde si ce compilator ai tu acasa. La unele compilatoare nu trebuie sa scrii "using namespace std;" si "void main ()"; In fine, incearca-l pe asta pe care il fac eu acuma.
#include
using namespace std;
int main (void)
{int i, j, n, k, v[100];
cin >> n;
for (i=1; i>v[i]; k=0;
for(j=2; j

| liviu890 a răspuns (pentru liviu890):

Mda... nici eu nu pot sa scriu rezolvarea...