| r4uL a întrebat:

Ajutor TPU. Dau funda daca ma ajutati ( si vot happy ) asa deci... eu am laptop Acer Aspire 5720 si de curand am instalat windows 7. Laptopul pe care il am are camera web si microfon incorporate dar de cand am instalat widnowsul nu mai merg nici una nici alta? Imi trebuie un program sau ceva? Daca da dati-mile si mie va rog frumos.

4 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

Instaleaza toate driverele de pe cd-ul care l-ai primit la laptop!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca iti trebuie vreun program, doar trebuiesc reinstalate. Nu stiu exact cum este la W. 7, eu am Acer Aspire cu XP, dar cred ca este cam la fel. Incearca asa: Start/Control Panel/Scanners and Cameras si iti apare USB Video Devices. Da clic pe el si iti intra o fereastra de instalare, Scanner and Camera Wizard, unde urmezi pasii ceruti. Succes si numai bine!

| djicekool a răspuns:

Driverele! Daca nu le ai pe cd, cauta-le online din windows (in device manager), cauta-le pe site-ul la producator sau cauta-le pe google (nume componenta + drivers download), si cam aia e... de obicei, cele de pe cd vin si cu niste utilitati in plus... dar totul e din drivere!

fundita?

| LoLiPoP101 a răspuns:

Man iti trebuie driverele instalate pentru camera web si pentru microfon.