| tbiancaelena a întrebat:

Am achizitionat de curaind un sistem home cinema Blu-ray pe 5.1 canale Samsung. L-am conectat la tv printr-un cablu HDMI IN si nu functioneaza toate cele 5 boxe, doar cele lungi... Cei din magazin mi-au spus ca este setat pe 2.1 si trebuie sa le fac din setari si pe celalalte sa mearga. Doar ca am cautat peste tot in setari si tot nu am reusit... Ajuuutor va rog!

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Pai ce ajutor vrei, 5.1 o sa ai numai la surse de sunet DTS si DD 5.1 nativ, asa ca, pana una alta ai 2.1, ceea ce e corect! Dintr-un semnal stereo, adica 2 canale, de unde vrei 5.1? Greu...