| JohnnyWalkerBravo a întrebat:

Am auzit de Remix OS, OS-ul care este un fel de Android pentru Desktop. este la fel de usor de folosit ca Android? si daca da, poti pune aproape fiecare Aplicatie de Android pe Remix? chiar si Jocuri?

3 răspunsuri:
| Arthiom a răspuns:

Pentru aplicatii andorid pe telefon mai poti folosi si nox player

| serban57 a răspuns:

Salut! Remix OS 3.0 este bazat pe Android 6.0, deci cat timp va avea suport pe telefon, va avea si pe pc asa ca il poti folosi lejer 2 ani fara probleme. si da, poti pune si jocuri pe el. eu joc clash royale pe remix os si nu am probleme cu el.

| Jenescu_Ionut_1983 a răspuns:

Salut! In data de 17 Iulie, developerii de la Remix OS au anuntat ca il lasa balta. Din cate stiu eu este bazat pe o versiune mai veche de Android iar suportul pentru aplicatiile din Google Play este limitat la acea versiune. Iti recomand http://www.bluestacks.com/. Merge pe Windows, poti face update la ultima versiune de Android Nougat, poti juca majoritatea jocurilor care merg si pe telefon, etc.