| Alby10 a întrebat:

Am avut o cadere de tensiune foarte scurta (10 milisecunde). Calculatorul nu s-a inchis, doar boxele si monitorul care s-au aprins instant. Poate aparea o problema?

Răspuns Câştigător
| CatalinLaurentiu02 a răspuns:

Dacă nu a apărut pana acum, nu
Ai siguranțe electrice care oprește circuitul la scurt-circuit ori la căderile de tensiune
Nu te îngrijora dacă îți merg? pentru ca dacă nu ar merge, nu ai avea curent
Domnul Isus sa te binecuvânteze cu mântuire și pace

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

O CADERE de tensiune nu creeaza nici o problema, nu se defecteaza nimic.
Doar o CRESTERE de tensiune poate crea problema, daca marimea si/sau durata depaseste pragul suportat de aparatele conectate.

| badpanda a răspuns:

Sigur nu a fosr de 8 milisecunde?

| ruddy a răspuns:

Daca ai o supra tensiune, iti sare siguranta.
Daca ai caderi de tensiune dese, se poat strica componente din caulculator.Iti recomand un UPC, ii in jur de 250 lei, si in caz de cadere de tensiune, acesta porneste instant si duce cam 10 -15 min. Acest timp este pentru a putea salva documentele la care lucrezi.