| Marginean_Paul_1990 a întrebat:

Am cumparat de cam un an un Samsung wave y cu bada si vreau sa schimb sstemul de operare cu unul android. singura problema este ca pc-ul nu recunoaste telefonul in download asa ca nu pot sa instalez noul sistem de operare
P.S. am Windows 8 si folosesc Odin - ul

2 răspunsuri:
| ramona0506 a răspuns:

Oh boy -.-. Am acelasi telefon, iar daca sistemul lui de operare este bada, atunci bada ramane! Nu poti sa-l schimbi nici cu mama androidului. La ala ramane. N-are treaba absolut niciun windows, niciun pc, niciun program, din fabricatie este bada. Obisnuieste-te cu asta.

| robertp1 a răspuns:

Sall, imi poti da add la id-ul vladpop20@yahoo.com, am si eu wave y tot de un an, acum cateva ore am gasit un site, si cu odin cica poti instala android 2.3.6 optimizat pentru wave y de cosmote.