| Guta_Ion_1991 a întrebat:

Am cumpărat un iPhone 5s recent si am observat ca butoanele + si - sunt încurcate in ele (adică volumul).- este sus si + jos. Este normal?

Răspuns Câştigător
| Rommeo a răspuns:

Este sigur original?

5 răspunsuri:
| UDM a răspuns:

Este fake!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca l-ai cumparat din magazin nu e normal, du-te cu el inapoi. Daca l-ai cumparat de la cineva si nu esti sigur de originalitatea lui, la fel - du-te cu el inapoi si vezi care e treaba

| Nitroblast a răspuns:

Pai se poate sa fie fake, daca l-ai luat cine stie de unde; in acest caz iti recomand sa cauti si alte indicii care ti-ar putea indica acest lucru (calitatea hardware si software, ce probabil nu este nici Retina la ecran, si nici iOS la sistem de operare).
Insa, daca l-ai luat de nou dintr-un magazin de incredere (nu FlorinelGSM sau altceva in genu) mergi cu el inapoi sa ti-l schimbe, acilea fiind vorba de un defect din fabricatie.
Sper ca te-am ajutat si iti urez succes!

| Guta_Ion_1991 explică:

Vedeti voi e original, am verificat warranty-ul la apple.com si mi-a aratat ca merge nr de serie dar e seller rebrushement (nu stiu daca am scris corect.)Are app store, i-clod si restul.

| Rommeo a răspuns (pentru Guta_Ion_1991):

Mersi.