| WeAreSmart a întrebat:

Am cumparat un Sony Ericsson Xperia X8 si cand il deschid imi cere PIN cod pentru deblocarea retelei. De unde sa-l mai iau?

2 răspunsuri:
| sergiu_9343 a răspuns:

Este posibil ca telefonul sa fie codat pe o anumita retea si trebuie sa te duci la magazinul de unde l'ai luat sa il decodeze, iar daca nu e asta, e posibil sa fie codul pin pentru cartela de obicei e 0000

| sltlp a răspuns:

Pai daca cere pin, e cel de la cartela. Daca cere cod de deocodare retea, telefonul e codat, si se rezolva la un service.