| crouch a întrebat:

Am cumparat un tv LCD LG cu Full HD si l-am conectat la reciver-ul Dolce (televiziune prin satelit) prin mufa SCART. Problema este ca nu se vede foarte clara imaginea (se vede la fel ca la o antena normala), chiar daca la televizorul normal pe care l-am avut se vedea perfect imaginea. Este din cauza mufei scart? Ce pot sa ii fac?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Incearca si vezi cum merge daca conectezi receiver-ul la mufa pentru antena a televizorului, ar trebui sa-ti mearga bine. Succes si numai bine!

4 răspunsuri:
| The Epic Fail Guy a răspuns:

Daca postul respectiv nu este HD nu prea ai cum sa vezi diferenta. Daca la HD te refereai. Vezi ca este TVR 1 HD sau Animal Planet (parca). Incearca sa faci o diferenta intre un post normal si unul HD.

De asemenea, daca poti sa-l conectezi la un calculator, ia de pe net un film Blue Ray rip sau in fine ceva HD si vezi daca se vede vreo diferenta.

| crouch explică:

Nu ma refeream la hd. vreau sa se vada clar, nu hd.

| andrei007 a răspuns:

Daca nu ai posturi hd si reciver-ul nu e conectat prin hdmi, imaginea nu o sa fie perfecta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asigura-te ca totul este conectat; si eu am patit asa. Uita-te daca mufa este bine legata intre TV si reciver. Daca spui ca ai televizor din asta inseamna ca asta este problema.Mult Noroc!