| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu un ps2 si nu reusesc sa ma joc pe el din cauza ca televizorul meu nu are mufe care sa intre cele 3 de la ps in el(mufa alba,rosie si galbena).Am un TV Nei si are doar mufa SCART si mufa rotunda normala unde intra cablul.
Problema e ca eu am antena Dolce si am decodor.Iar in spatele decodorului am respectivele mufe(rosu,alb, galben) iar cand le conectez la decodor se aude si muzica de pe cd si cea din TV.Cand apas mute din telecomanda decodorului se aude doar muzica de pe cd din ps.
Cum reusesc si eu sa ii pun si imagine?

5 răspunsuri:
| sophieLY a răspuns:

Este o chestie ca si HDMI cred, mai patratoasa, fara cablu. O bagi in televizor si in ea bagi mufele audio si video.

| Alcaelo a răspuns (pentru sophieLY):

Stiu ce vrei sa spui.
Despre asta este vorba nu?
http://www.mivarom.ro/......ntr-p-2609
Eu ma refeream daca pot sa il fac sa mearga si prin decodor.
Am un prieten care tot asa e ca mine, nu are mufe la TV si joaca prin DVD...dar la mine nici prin DVD nu merge.

| YoshiFan a răspuns:

Ai avea nevoie de un adaptor RCA -> SCART. Consola Nintendo Wii parca avea un astfel de adaptor in pachet...

| Alcaelo a răspuns (pentru YoshiFan):

Va multumesc pentru raspunsurile voastre.
Intre timp am rezolvat problema.

| Cristian2322001 a răspuns:

Cred ca ai nevoie de un Euroscard