| Tatarusanu a întrebat:

Am descarcat de pe net un fisier, cand am dat click pe el mi s-a resetat pc-ul(in acel moment nu aveam antivirus). Am reusit sa iau un antivirus, am scanat pc-ul, mi-a gasit un singur virus intr-un fisier care nu avea nici o legatura cu cel downloadat.
Dupa ce am luat acel antivirus mi s-a miscat foarte greu si pagina de internet dar si cand intram prin windows, am sters antivirusul, a inceput sa se miste mai bine cam totul, insa acum am o problema cu internetul, mai toate paginile pe care intru se misca foarte greu ori au erori care imi spun ca a cazut net-ul(mentionez ca pana acum nu am avut problema sa imi cada net-ul). Aveti vreo idee ce as putea face fara sa reinstalez windowsul?

2 răspunsuri:
| mat31new a răspuns:

Ai sters acel fiser? fa un reset la retea, baga adresele de la net din nou si re-instaleaza browser-ul (stergi tot ce tine de browser, de la program files...).

neluL
| neluL a răspuns:

Intra, descarca, instaleaza, scaneaza si dezinfecteaza cu MalwareByte Antimalware de aici:
http://www.tpu.ro/......cat-acest/