| anonim_4396 a întrebat:

Am dezactivat Automatic Updates? Dar am si eu o nelamurire la ce foloseste calculatorului aceasta? Afecteaza cumva Windows XP daca am dezactivat Automatic Updates?

Răspuns Câştigător
| alexno2 a răspuns:

Nu nu afecteaza
1.Start / Control panel / Automatic updates / Turn off
2. te duci iar in Start / Control panel / Security center / si ai in stanga jos / Change the way Security center alerts me dai click si debifezi automatic updates

3 răspunsuri:
| Broadband a răspuns:

Chiar e sfatuit sa-l dezactivezi
daca il tii activat te nenorocesc astia de la Microsoft sa vada daca ai windows original sau nu.
ma rog...
mie imi scria ceva cu windows genuine, nu ma lasa nici sa pun poza pe fundal.
deci mai bine tine-l pe off

| arn64 a răspuns:

Daca din greseala ti=ai bagat windows genuine cauta pe google "chew WGA"

| alecs245 a răspuns:

Da e recomandat sa fie pornite DACA AI WINDOWS LICENTIAT daca dai turn off, aceasta metoda e folosita de Microsoft pentru aflarea piratarii de windows.