| anonim_4396 a întrebat:

Am dezactivat wireless-ul si acum cand incerc sa-l reactivez imi spune "Pagina nu poate fi accesata". Cand incerc sa-l conectez la telefon, nu gaseste retau. Am internet de la UPC. Cum il pot activa din nou?

3 răspunsuri:
| Gabytzzu_Gaby_1907 a răspuns:

Ai modificat dns-urile, uita-te pe spatele wireless-ului si acolo trebuie sa fie ceva de genul "Ip default - 0.0.0.0" acolo find ip-ul de la wireless-ul tau, intra pe un browser si acceseaza ip-ul default al wireless-ului tau, si acolo bagi dns-urile formate din Nume si Parola

| SomeBody12425356 a răspuns:

Intra pe un browser si cauta 192.168.1.0 (poate fi alta adresa, o ai scrisa pe router, alaturi de username si parola), de acolo o sa iti fie usor sa il resetezi si o sa isi revina.

| NowForYou000 a răspuns (pentru Gabytzzu_Gaby_1907):

Am introdus adresa IP, dar tot imi spune "Pagina nu poate fi accesata". Ce pot face?