| Siyah a întrebat:

Am doua boxe de la un casetofon vechi. As fi vrut sa folosesc una la un pc sau la un tv tuner (cu monitor), dar se aude sunetul foarte slab... Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

-E normal sa se auda foarte slab pentru ca tu ai pus difuzoarele direct la PC.
-Iti trebuie un amplificator de putere mica la care sa conectezi difuzoarele.
-Boxele de calculator au amplificatoare in ele.

1 răspuns:
| Arthur a răspuns:

Exact, nu sunt boxe active. Foloseşte şi casetofonul pe post de amplificator dacă mai funcţionează partea audio.