| NuConteste a întrebat:

Am extrem de putin satiu de stocare in PC... a trebuit sa sterg GTA V-ul pentru a juca Dead By Daylight, CS:GO si Mortal Kombat. Daca vreau sa joc iar GTA V trebuie sa le sterg pe acestea si sa il reinstalez. Daca imi cumpar un HDD/SSD Extern pot instala si juca jocuri direct pe ele? Sau stocheaza doar Poze/Videoclipuri/Filme?

1 răspuns:
| codrinmaestruldumelor a răspuns:

Poti sa faci si asta doar ca trebuie sa setezi un drive letter (gen cum ai partitia C sau D) permanent pentru HDD/SSD-ul pe care il vei lua. Pentru asta apesi tasta windows si cauti (scrii direct) disk management, in timp ce ai HDD/SSD conectat, dai click dreapta pe el si dai la change drive letter and path, apoi dai pe butonul change si selecteaza din lista drop down o litera de pe la sfarsitul alfabetului. Asigura-te ca ai salvat toate schimbarile, deconecteza HDD/SSD-ul, conecteaza-l iar si verifica daca are litera corespunzatoare.