| TraSneL a întrebat:

Am facut upgrade de la windows 7 la 10 si am o problema, desktop`ul si taskbar`ul isi dau refresh automat la aproximativ 20 de secunde,am cautat peste tot pe google si mai toata lumea a avut aceasta problema.
Unii au rezolvat`o prin mscofig(am incercat,nu merge) altii cu icloud(nu am asa ceva),altii spun ca de la driver`ul nVIDIA(am Intel hd graphics)
Deci nu pot sa rezolv problema, stie cineva ce este de facut?

3 răspunsuri:
| LePotato a răspuns:

Deschide task manager si inchide procesele "iCloud / iPhoto"

| TraSneL explică (pentru LePotato):

Nu am in task nici unul din acele procese

| LePotato a răspuns (pentru TraSneL):

Ce procese ai?
Poti posta un screenshot?

Incearca sa le inchizi pe cele care "mananca" foarte mult din CPU

Aveai windows cumparat?