| Caramella645 a întrebat:

Salut.Azi mi-am facut windows-ul la leptop.Si de cand l-am facut, la un interval de minute ecranul mi se face negru dupa aceea revine la normal.Ma atentioneaza ceva cu Intel graphics media accelerator, am cautat pe google dar nu am rezolvat nimic. Aveti idei ce are?

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Chestia aia se referă la driverul de la placa video pe care nu l-ai instalat.
Cum ai placă video Intel on board, asta ca să afle și afonii ca Jipa95 ce se cred ceea ce nu îs, adică depanatori de calculatoare(a nu te lua după el ca îți faci praf pc-ul), este necesară instalarea driver-ului plăcii video.Succes

| K0sti a răspuns:

Ai "facut" tu windows-ul, dar driverele le-ai instalat?

| Jipa95 a răspuns:

Intel hd graphic accelerator este un programel ca sa pot aspune asa, ( un fel de overclock pentru chip-ul grafic ) Intra in control panel la uninstall a program, si dezinstaleaza-l.

| hp8510p a răspuns:

Trebuie sa instalezi driverele video

| valentin75 a răspuns:

Salut! Daca crei sa-ti fie mai usor poti instala Driver booster, il lasi sa scaneze si la fina instalezi driverul video. O sa scrie cu alta culoare! O sa fie usor! Bafta!