| MrCristi a întrebat:

Am gasit un laptop ce are un procesor Intel i5 3210M (Ivy bridge) cu procesor grafic integrat Intel HD Graphics 4000, 8Gb Ram, placa video integrata cu chipset video Intel HD
Este cât de cât bun pentru gaming? Se merită prețul de 1000 lei?

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Uite ce tipuri de jocuri ar merge si cum ar merge:
https://www.youtube.com/watch?v=my5iMOJgrL0
Nu prea l-as considera de "gaming". Daca ai un buget anumte, preferabil macar 1500 ron da-mi mesaj, iti recomand eu, te-ajut cu sfaturi, idei etc.

| flixbuster a răspuns:

Este un laptop bun dar nu pentru gaming.

| sskrillex96 a răspuns:

Este destul de bun. Poti rula foarte lejer jocuri precut gta 5. Cs GO..Etc. Vezi daca cumva memoria este de tip ssd si atunci este perfect