| maniac a întrebat:

Am gasit un laptop cu urmatorul procesor Procesor AMD Turion x2 64ML 1.6 ghz Intrebarea ar fi este dual core procesorul?

Răspuns Câştigător
| alexmircescu13 a răspuns:

Poponica32, daca e AMD sigur nu scrie Intel pe el, iarna nu-i ca vara si Pepsi nu-i Coca-Cola, funda nu-i manusa si soseta nu-i galos. Succesuri si sa-ti traiasca dualu'!

3 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Da, este dual core. Uite confirmarea http://www.sharpchips.com/category_s/11.htm

| cornel2121 a răspuns:

Da este, acel "x2" înseamna ca are doua nuclee

| Antaury97 a răspuns:

Nu, daca era dual core trebuia sa scrie ori Intel core, ori Intel core duo sau dual. Mai cauta, preferabil cu ghz mai mari de atat, sugerez unu de 2.4, eu am de 3. 2ghz.