| Girly97 a întrebat:

Am impresia ca aplicatia Avast pentru smartphone a innebunit complet! Acum am observat ca la notificari am mesajul din partea Avast "Alex poate fi riscant". In primul rand Alex este fratele meu plecat la tara. In al doilea rand cum poate fratele meu sa fie periculos? Ce credeti ca inseamna asta?

6 răspunsuri:
| Peridava a răspuns:

Tu ai in agenda numele lui. Corect?
Si se pare ca programele astea de securitate au devenit paranoice ca programatorii care le fac. Daca e cineva din alta tara, e "periculos". As fi zis ca nu Avastul iti face asta, dar nu ma pricep asa de bine ca sa-mi inchipui cum un "glumet" ti-a putut introduce mesajul in notificarile programului.

| Denila123 a răspuns:

Stergel si descărca securitului 360

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Simplu Coane Spirache: fratele tau a intrat pe XXX si are virusi pe care ti-i poate da si tie. laughing laughing laughing

| LPCTSTR a răspuns:

Înțelegi total greșit situația (cred eu).
Se poate ca tu să nu fi citit bine mesajul și după "Alex" să existe și o virgulă și astfel schimbând total mesajul pe care aplicația vea să-l transmită.
Dacă într-adevăr există și virgula, se poate ca tu să fii conectat la contul fratelui tău de Avast (și asta explică tot), iar telefonul tău să conțină o aplicație/fișier cu un grad de risc crescut [asta pare singura explicație plauzibilă].

Bula
| Bula a răspuns (pentru LPCTSTR):

O virgula sau lipsa ei, chiar daca e mica, poate crea mari confuzii, mai ales daca nici cititorul nu preaa o baga in seama corect... big grin

| Girly97 explică:

Din cate am mai observat aceasta notificare absurda imi apare numai atunci cand am WIFI pornit...