| Girly97 a întrebat:

Am făcut o scanare cu Avast Mobile Antivirus și a ieșit o singură problemă: cică fratele meu Alex este periculos. Ce minte au creatorii... Este o glumă proastă a lor? Sau poate nu este aplicația reală deși am descărcat-o de pe Google Play și a fost scanată de Play Protect.

4 răspunsuri:
| Bogdan70001 a răspuns:

Poate chiar ai un malware pe nume Alex laughing) Adica fara gluma atacatorii pun nume cat mai random pentru a nu fi detectate

| CarcotasulVesel a răspuns:

Deci ai facut o scanare biologica, si a reiesit ca fratele tau Alex are ADN de terorist?

nu, atunci trebuie sa spui ce anume a scanat la Alex, telefon, tableta, calculator, televizor

iar apoi, dupa scanare te tu duci pe Alex si epandezi, selectezi, dai click pana iti spune explicit ce a gasit periculos la Alex, nu poti doar sa spui "Alex" si noi sa ghicim din prima de ce e periculos!

iar Avast m-a facut la un moment dat sa imi bat capul si sa updatez firmware pe router, pentru ca putea fi spart... de pe internet!
deci eu am respect pentru respectiva scanare!

| Girly97 explică (pentru CarcotasulVesel):

Nu stiu inca ce a scanat la fratele meu dar stiu ca scanarea respectiva a fost facuta de pe smartphone-ul meu.

| pacificrim123 a răspuns:

Este o prostie, vrajeala l-am avut si eu si nu te ajuta cu nimic doar iti ocupa un loc in memorie degeaba te-as sfatui sa il stergi ca nu are rost daca esti de acord cu mine da-mi funda