| Anonim13265464 a întrebat:

Ce sa fac?
Tatal meu este plecat in Franta, acolo a inatalnit un roman din Azuga iar acest roman si-a adus fratele de 19 ani acolo, tata nu stie sa umble pe mes asa ca a mers cu baiatul asta, ALEX sa-l ajuta, acesta m-a vazut la web si i-a placut de mine am inceput sa vb pe mes si a inceput sa-mi zica ca ma place eu am ocolit acest subiect pentru ca e prima data pentru mine cand as avea un iubit si primul lucru la mine este invatatu am vb pe mes ca prieteni iar la un momendat n-a mai intrat pe mes la mine vreo 2 saptamani am crezut ca s-a suparat pe mine dar ii fuseseluat laptopul care nu era al lui atunci el a luat nr nostru de fix de la tata si acu ma suna in fiecare zi obsevad ca incearca din nou sa aduca subiectu ca noi sa fim iubiti.
Problema e alta el are de cand ca pe 2 agust sa vina in tara sa ma vada si sunt sigur ca vrea sa-mi ceara prietenia dar eu nu vrea in primul rand mama nu e de acord si eu nu vrea sa-mi stric prietenia cu ea si in al doilea rand el nu are nici un viitor lasandu-se de scoala la 15 ani, si in al treilea rand eu am 15 ani deci este o dif de ani intre noi.
scuze ca vam plictisit cu povestea mea dar chiar am nevoie de un sfat:d

Răspuns Câştigător
| DmnProfesoara a răspuns:

Spune-i ca pentru tine pe primul plan este "Scoala si familia". Si ca nu vrei sa te implici intr-o relatie.

Cred ca o sa se supere cand va auzi asta, insa tu poti sa continui cu ceva de genu`:"Esti un baiat special, si o sa gasesti pe cineva mai buna decat mine"...sau ce vorbe iti vor veni tie atunci

Oricum, imi pare tare rau de problema ta, pentru ca stau si ma gandesc ca si eu as putea fi in situatia ta.De aceea m-am gandit ceva inainte sa-ti scriu mesajul, ca sa ma intreb pe mine cum as proceda.

Mult noroc si curaj! :*

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Asculta-ti parintii.Este cel mai bine.