| mymyviorel a întrebat:

Am imprimanta Epson Stylus SX235W.
Cateodata nu vrea sa tipareasca, iar cand rulez troubleshooter (am Windows 10 Pro), imi spune ca imprimanta are USB2.0 si nu se "impaca" cu PCul meu care are 3.0.
Se poate face ceva ca sa nu mai existe acest "conflict"?
Bineinteles, in afara de "sfatul" de a-mi cumpara o imprimanta cu 3.0...
Multumesc frumos

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Pc-ul tau are numai porturi usb 3.0?
Poate placa de baza detine si porturi usb 2.0, la care poti conecta imprimanta, pentru a elimina acest conflict intre dispozitive.
Verifica manualul producatorului placii de baza si vezi ce alternative ai.