| JustMeBăi a întrebat:

Am incercat sa'mi reinstalez Windows'ul, dar imi cerea o parola de 25 litere/cifre, cum pot sa o aflu? Sau daca nu pot, imi poate da cineva o parola? Multumesc.happy

Răspuns Câştigător
| Baton a răspuns:

La reinstalare si la orice instalare nu ti se cere o parola ci o cheie
acea cheie este o serie pe care o primesti odata cu windowsul atunci cand il cumperi.
fara sa cumperi nu poti avea acea cheie.
fiecare windows are o singura cheie de activare.
oricum daca ai descarcat un windows de pe net, scriel pe un cd/dvd booteaza, si instalezi windowsul.
la final completezi ce ai de completat si opresti update-urile.
acele update-uri trimit date catre serverele mnicrosoft si apoi acele servere trimit date inapoi in pc.
bineinteles acea serie/cheie de 25 caractere este verificata autopmat in servere dupa care iti va trimite ceva update-uri printre care si o chestie care iti seteaza pc-ul sa se restarteze/opreasca la 12 sau 24 ore.
de asemenea vei avea non stoip un mesaj in partea dreapta jos cu un chenat albastru care te va deranja oricand vei avea tu ceva de facut.
de exemplu daca pornesti un joc si apare chestia aia jocul se opreste si nu salveaza nimic dupa care trebuie sa inchizi mesajul si sa pornesti jocul iar si iar...
daca mai doresti informatii despre cum se booteaza cu un cd/dvd poti consulta manualul google.ro sau imi poti trimite un mesaj pentru mai mult ajutor.
Mentionez ca nu iti voi da nici o cheie de activare sau un windows.eu iti ofer informatiile necesare unei instalari windows, nimic mai mult.

5 răspunsuri:
| imaqtpie a răspuns:

@digicron

hmmm...ai auzit cumva de RemoveWGA?

| Lora a răspuns:

Ala e serialul cd-ului trebuia sa il ai scris ori pe cd ori pe o hartiuta

| JustMeBăi explică:

@digicron

Stiu despre ce vorbesti, am avut asa ceva, si adevarat, era un chin pana cand am luat alt computer.

@kremlinu

Nu sunt din Bucuresti, sunt din Galati, dar oricum mersi!happy

| kremlinu a răspuns:

Te sfatuiesc sa rogi pe cineva cu experienta sa faca asta. Te va scuti de foarte multe probleme. Daca esti in Bucuresti te pot ajuta eu.
kremlinu@gmail.com

| CheLoo_6178 a răspuns:

Daca windows'ul e Service Pack 2 serialu este:ksdsj-jdjjk-jknmh-gvhbf-uight
Daca nu e bun serials.ws